Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

ARK: Survival Evolved

Se survival tituly, jako by se v poslední době roztrhl pytel. Většina z nich nás zavádí na nejrůznější tajemné ostrovy, kde se děje něco moc nekalého, nebo prostě jen na malý ostrůvek doprostřed tichého oceánu, kde se zase neděje vůbec nic. My se dnes podíváme na další survival titul, který však jde ještě o něco více do hloubky.

Tím titulem je ARK: Survival Evolved. Jedná se o tajemnou survival akci, kterou lze hrát jak v single playeru, především pak i jako online RPG. A když říkáme RPG, tak se vším všudy. Vy začínáte jako anonymní postava kdesi na ostrovech, které se doslova hemží dinosaury a mimozemskou technikou. A vašim úkolem je se s tím vším nějak popasovat a zvládnout přežít, protože vaše postava musí jíst, musí se zahřát nebo zchladit, musí pít a hlavně musí s ostrovem naprosto splynout.

Ochočte ho!
Ochočte ho!

Začátky pro vás budou docela krušné. Budete se živit jen bobulemi a vším co kde najdete. Postupně však začnete přibývat na síle a s ní budou přicházet i nové objevy. Od obyčejné sekerky se tak budete moci dostat až k parádnímu kulometu.

váš nový domov!
váš nový domov!

Jak jsme již říkali, ostrovy jsou doslova nacpané nejrůznějšími dinosaury. Ti jsou pro vás velice důležití, protože nejen že pro vás představují potravu a vy zase pro ně, ale na některé z nich můžete nahodit i sedlo a ochočit si je. To je úkol ne snadný, ovšem pokud se vám podaří, máte vyhráno.

Létající akcička!
Létající akcička!

Podíváme-li se na samotnou hru, tak musíme jen chválit. Po grafické stránce se jedná asi o jednu z nejlepších survival akcí, jakou jsme kdy viděli. Do toho ještě prostupuje velice povedená hratelnost, kde má vše svou logiku a posloupnost a nic není jen tak hned. Například abyste si osedlali dinosaura, musíte jej nejdříve ochočit a to znamená omráčit a nutit ho, aby si na vás postupně zvykal, což není vůbec sranda, například u T-Rexe. Tahle hra má prostě šťávu, zvláště pokud do toho všeho ještě přimícháte trochu té mimozemské technologie, ale to bychom už prozrazovali moc. Prostě vyzkoušejte a uvidíte!

Podobné články

  • The Forest: V tom lese asi strašíPokud patříte mezi milovníky survival her a nebojíte se bubáků, pak se vám The Forest bude zajisté líbit. Nejedná se o hru nejnovější, ani nejlépe […]
  • Rady a tipy, abyste neDiedDark Souls III je tu a s ním opětovné hodiny a hodiny nervů, adrenalinu, pocitů méněcennosti a vybojovaných vítězství. Tahle souls klasika se nám […]
  • Jak Blizzard změnil celý světBlizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, […]
Komentáře