Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Assassins Creed II

Vývoj pokračování úspěšného titulu trval dva roky, ale čekání se bohatě vyplatilo. Nový Assassins Creed II vychytal všechny mouchy jedničky a konečně má vše, co je třeba k tomu, aby se zrodila nezapomenutelná a špičková hra.

Když se na trhu v roce 2007 objevil původní Assassins Creed, vzbudil velké nadšení především u milovníků nejmodernějších herních technologií. Ti hru prohlašovali za dokonalou a rozplývali se nad všemožnými vychytávkami a možnostmi pokročilého enginu. Díky němu se vývojářům podařilo vytvořit okouzlující živoucí svět, v němž jste se coby profesionální zabiják mohli pohybovat doslova všemi směry a provádět efektní triky. Ostatní se však shodli na tom, že dojem, který Assassins Creed vyvolává, je opravdu krátkodobý a po pár hodinách hráče začne nudit stereotypnost prováděných činností.

Naposto precizní zpracování, skvělá hratelnost, úchvatný herní svět a minimálně 20 hodin hraní bez jediné minuty nudy – to je Assassins Creed II.

Tvůrci si tyto negativní ohlasy očividně vzali k srdci a tak Assassins Creed II vylepšuje vše, co se na původní hře vylepšit dalo. Přitom ovšem nepostrádá nic z toho, co bylo na prvním dílu dobré a díky čemu si získal takovou pozornost – neobvyklý námět tedy zůstal zachován. Opět se vypravíme do středověku, tentokrát však do Itálie, v níž na jednu stranu zuří stovky drobných válek a sporů mezi vládnoucími vrstvami a všemocnou církví, které intrikují a spolčují se, aby se v zápětí obrátily proti sobě, ovšem na straně druhé dochází k obrovskému rozkvětu kultury a lidského ducha. Děj Assassins Creed II se totiž odehrává o tři století později než příběh prvního dílu, tedy zhruba v 15. století, v období renesance. Do toho všeho je vržen hráč, tentokrát v kůži mladého šlechtice Ezia Auditoria de Firenze – ten si však svého šlechtického stavu neužívá dlouho, neboť v zápětí dojde v jeho rodině k tragédii a mladík je nucen vydat se na krvavou cestu pomsty.

Podání děje je aspekt, který je v Assassins Creed II dotažen k absolutní dokonalosti. Snad všichni, kdo si tuto hru zahráli, se shodnou na tom, že výprava v Assassins Creed II je něco neuvěřitelného a hráč dychtí co nejrychleji odhalit, kdo že to v pozadí spiknutí tahá za nitky a hraje si s osudy tisíců lidí. Přitom však hlavní kampaň zabere nejméně 20 hodin herního času, přičemž se dá výrazně prodloužit vykonáváním vedlejších úkolů, které jsou opravdu zábavné a pomohou poodhalit mnohé souvislosti. V průběhu hraní se setkáte s mnoha skutečnými postavami dějin (mimo jiné v té době ještě mladým Leonardem da Vinci, od něhož se dokonce dočkáte podpory v podobě jeho geniálních vynálezů) a stanete se svědkem historických událostí. Assassins Creed II skvěle kombinuje smyšlený příběh s historickými podklady a jako celek tak děj působí neobvykle věrohodně.

Náplň herní kampaně tvoří kromě hlavní příběhové linie a doplňkových úkolů také sběr velkého množství různých předmětů, které pak poslouží jako důkazy či vodítka ve spletitém příběhu. Ačkoliv by se tato činnost mohla zdát na první pohled nezáživná, je tomu právě na opak. Jednak díky tomu, že jsou artefakty dobře ukryté, a jednak samotným prostředím Italských měst a vesnic.

Herní svět je zpracován opravdu mistrně. Město působí dojmem obrovského mraveniště, což vám hraje do karet, neboť je mnohem snazší splynout s davem a infiltrovat se tak do jinak nepřístupných míst. Navíc se doslova na každém kroku můžete kochat skvostnou architekturou, která je naprosto precizně vymodelovaná podle skutečné podoby měst. Dočkáte se tak úzkými uličkami propletené Florencie, na vodě stojících Benátek a mnoha menších osad v okolí těchto měst. Atmosféra těchto míst je až hmatatelná a živoucí město vás mnohokrát překvapí, například když se dostanete do víru karnevalu, doprovázeného ohňostrojem. Takovéto okamžiky doslova vyrazí dech a vryjí se hráči na dlouho do paměti.

Až vás přestane bavit jen tak bloumat ulicemi (či šplhat po zdech a střechách), můžete se pustit do plnění úkolů. To je mnohem zábavnější než v původní hře a Assassins Creed II vám dává mnoho způsobů, jak se dobrat k zamýšlenému cíli. Podplácení, vydírání, krádeže a případně i chladnokrevné zabíjení budou vaším denním chlebem. Váš tajemný protivník však používá stejné prostředky a tak je třeba mít se neustále na pozoru.

Grafické zpracování jen podtrhuje celkový dokonalý dojem z herního světa a nechybí mu žádný z moderních efektů. Zvukový podkres jemně dotváří atmosféru středověku. Assassins Creed II je bezesporu jednou z nejlepších her současnosti a rozhodně nehrozí, že zmizí v propadlišti dějin.

Video

 

Témata článku

Podobné články

Komentáře