Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Battlefield: Bad Company II

Co naplat, realistické válečné FPS je stále herní kategorií, která zasáhne největší skupinu hráčů a tak se vývojářům vyplatí investovat do takovýchto her nemalé prostředky. Přestože je dnes trh akčními hrami z pohledu první osoby přesycen, najde se pár titulů, které svou kvalitou o třídu překonávají svou konkurenci. A mezi tyto vyvolené se bezesporu řadí i Battlefield: Bad Company II.

Battlefield: Bad Company II potvrzuje svou pozici mezi předními hráči na trhu akčních válečných her z pohledu první osoby. Moderní grafika, perfektní ozvučení a především tradičně výborná hratelnost a neuvěřitelná návykovost, prostě Battlefield, jak má být.

Série Battlefield byla vždy především multiplayerovou hrou, které chyběl byť jen nepatrný náznak nějakého příběhu. Dokonce i ve hře pro jednoho hráče, která byla v podstatě jen multiplayerem s počítačem řízenými spoluhráči. Nikomu to ovšem nevadilo, protože divoké přestřelky statisíců hráčů z celého světa je prostě něco, co zabaví každého milovníka akce na desítky, stovky hodin. Toto mínění ovšem poněkud podkopal Battlefield s podtitulem Bad Company, které se rozhodl vnést do série trochu toho příběhu a přivést tak ke hře i hráče, pro které není multiplayer úplně primární. Přitom však Bad Company neztrácela nic z toho, co si fanoušci série Battlefield oblíbili.

Není proto divu, že se tato odnož série dočkala pokračování, nazvaného prostě Battlefield: Bad Company II. Ta se drží ideálu staršího sourozence a opět nabízí propracovanou (v rámci žánru, samozřejmě) kampaň pro jednoho hráče. Čeká na vás celkem třináct misí, během nichž se podíváte do různých koutů světa, díky čemuž nehrozí stereotyp z herního prostředí. Zasněžené hory v kontrastu k rozpálené poušti, prales kontra velkoměsto – Battlefield: Bad Company II se zkrátka snaží hráče zaujmout a velmi dobře se mu to daří. Výslednému dojmu hodně dodávají skvěle zpracované postavy, které spolu nenuceně hovoří, během akce nejdou pro trefnou hlášku daleko a prostě se chovají tak, jak se to od nich čeká. Osobitý výtvarný a vypravěčský styl, známý z předešlých dílů série, nechybí ani v Battlefield: Bad Company II, což potěší jak znalce ostatních dílů Battlefield, tak úplné nováčky. Je na něm totiž znát dlouholetá zkušenost, která jej vybrousila až k úplné dokonalosti a dělá z Battlefield: Bad Company II to, čím je.

Přesto hra umí stále překvapit, první mise, odehrávající se za druhé světové války, vás poněkud vyvede z míry. Přestože má zásadní vliv na pochopení zápletky kampaně, která se točí okolo Japonska, pokoušejícího se odpovědět na jaderný útok ze strany Spojených států tajnou superzbraní, zbytek příběhu se odehrává v pro Battlefield typickém období žhavé současnosti. Nejste tedy ochuzeni o žádnou z high-tech vychytávek ani moderních bojových vozidel, s jejichž pomocí se budete přesouvat mezi mnoha bojišti.

Třináct misí singleplayeru je sice velice zábavných a chytlavých (mnozí z vás si je určitě projdou vícekrát, už jen kvůli možnosti zvolit rozdílnou cestu, tedy čelit rozdílným překážkám), ale přece jen hlavní devizou Battlefield: Bad Company II je multiplayer. Teprve když se připojíte do hry k ostatním živým hráčům, nastane to pravé peklo.

Teprve zde ukáže Battlefield: Bad Company II, co vše dovede. Najednou budete mít potřebu ždímat fyzikální engine, díky němuž si není před vaším raketometem žádná zeď jistá (natož pak protivník, který se za ní krčí). Devastace okolí v brutálním tanku je opravdovým požitkem, stejně jako následná devastace samotného tanku příruční C4. Nabídka všemožných bojových prostředků, pozemních, vzdušných a dokonce i plavidel, je prostě skvělá a významně zpestřuje bitevní vřavu. Každé z nich je navíc použitelné jen v určité situaci, což činí hru ještě realističtější.

Také zbraňový repertoár je na tradičně vynikající úrovni a na bitevním poli má každý hráč svou roli, podle níž je také vyzbrojen. Tento lety prověřený koncept je „továrním znakem“ série a nikoho nepřekvapí. Pochvalu zaslouží povedený, a zároveň nevtíravý (což je opravdu netypická kombinace) motivační systém, kdy si za nasbírané body odemykáte další zbraně, výbavu a další bonusy.

Velkou pochvalu zaslouží grafická stránka hry, kdy tvůrci vsadili zejména na velice jemné textury, detailně propracovaná vozidla i zbraně, živě působící pohyby postav a v neposlední řadě spoustu hezkých efektů. Jedná se jak o sloupce kouře po výbuchu, tak téměř fotorealistické zobrazení světla a stínu a spousta dalších prvků, které dnešní hráči nekompromisně vyžadují. Co ovšem naprosto ohromí, je ozvučení Battlefield: Bad Company II. Bitevní pole působí jako skutečné a zvuk si vychutnáte zejména s prostorovými reproduktory nebo sluchátky. Celkově je Battlefield: Bad Company II velice dobře zpracovanou hrou, ovšem zůstává především skvěle hratelnou a skutečně návykovou akcí.

Témata článku

Podobné články

  • Call of Duty: Modern Warfare II8 hodin singleplayeru a desítky hodin multiplayeru, výborná hratelnost, zběsilá akce a skvělá zábava pro nováčky i profíky s úchvatnou grafikou - […]
  • Velký přehled podzimních herních hitůV nevyzpytatelném herním průmyslu má počítačový hráč každoročně několik jistot. EA oznámí nový Battlefield, zanikne několik onlinovek, série […]
  • Left 4 Dead IIPovedená grafika, propracované lokace a dokonale vychytané chyby jedničky. Skvělá hratelnost, zábava a odreagování pro jednoho i více hráčů.
Komentáře