Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Call of Duty: Modern Warfare II

Před pár lety si vývojáři kultovní série Call of Duty dovolili porušit zaběhnutý řád a neumístit hru do tradičního prostředí Druhé světové války, ale na Blízký východ nedaleké budoucnosti. Z tohoto experimentu vzniklo Call of Duty s podtitulem Modern Warfare a jak již dnes víme, byla to trefa do černého – dokazuje to přes 13 milionů prodaných kopií.

8 hodin singleplayeru a desítky hodin multiplayeru, výborná hratelnost, zběsilá akce a skvělá zábava pro nováčky i profíky s úchvatnou grafikou – Call of Duty: Modern Warfare II.

A nyní jsme se dočkali pokračování – Call of Duty: Modern Warfare II. Přestože přímo navazuje na původní Modern Warfare, je tak nějak jiné. Tvůrci se totiž rozhodli trochu překopat žebříček hodnot a dát větší váhu příběhu v herní kampani pro jednoho hráče, která nikdy nebyla nejsilnější stránkou série. Nyní se v roli velitele elitní jednotky Task Force 141 postavíte šéfovi ruského podsvětí, Makarovovi.

Nikdo z vaší strany přesně neví, o co Makarovovi jde a tak je vaše informovanost velmi špatná a prakticky každý tah je sázkou do loterie. Naštěstí je vaše jednotka dostatečně schopná a chová se opravdu rozumně a takticky, což je ostatně u Call of Duty zvykem. Nehrozí, že vám budou vlastní vojáci spíše překážet, často dokonce překvapí vlastní iniciativou a méně zdatné hráče třeba i zachrání před smrtí. Dokáží se vhodně krýt a užívat různé strategie boje.

Posílený příběh dává (na tuto kategorii) slušných 8 hodin hrací doby, což je pro nováčky tak akorát na nacvičení základních skillů. Pak se směle můžou pustit do multiplayerového hraní, které je samozřejmě hlavní devízou Call of Duty: Modern Warfare II a čas u něj strávený se dá měřit na desítky až stovky hodin nekončící zábavy.

Teprve zde prokazuje Call of Duty: Modern Warfare II své kvality a teprve zde také začíná skutečná zběsilá akce. Přestože i zde samozřejmě kralují hráči, kteří u hry tráví převážnou část života (a to opravdu bez nadsázky), nové Call of Duty: Modern Warfare II přináší vítané usnadnění pro začátečníky. Jednak jsou to všemožná zvýhodnění v průběhu hry a potom také pomůcky jako je asistent pro míření. Ostřílení matadoři je samozřejmě ihned deaktivují, méně zkušeným hráčům však jistě přijdou vhod.

Nabídka multiplayerových misí je opravdu pestrá, s kamarády nebo po internetu se můžete dokonce akce zúčastnit jako podpora ze vzduchu, kdy z vrtulníku kosíte nepřátele ohrožující spolubojovníky na zemi. Samozřejmě nechybí klasické týmové mise anebo boje stylu „všichni proti všem“. O to, aby vás multiplayer Call Of Duty: Modern Warfare II hned tak nepřestal bavit, se starají bonusy v podobě neuvěřitelného množství postupně odemykaného obsahu.

Tvůrci navíc tuto obrovskou porci zábavy zabalili do grafického hávu, který na monitorech spíše připomíná vymazlený Hollywoodský kasovní trhák a hra dostala do vínku snad všechny možné grafické efekty. Výsledek je naprosto úchvatný a jen podtrhuje dojem ze skvěle odvedené práce vývojářů. Ozvučení je také, jak jinak, perfektní.

Zkrátka, Call of Duty: Modern Warfare II je více než hodno jména svého předchůdce a jistě má dobře nakročeno k překonání vlastního rekordu v podobě milionů prodaných kopií. Konečně se totiž povedl kompromis a výsledkem je hra, kterou si vychutnají jak začátečníci tak hardcore hráči, a to nejen na PC, ale i na konzolích PS3, XBOX360 a nečekaně také Nintendo WII.

Video

 

Podobné články

  • Hráčův kalendář 2014: ListopadNedávno jsme vám přinesli článek s přehledem nejočekávanějších her tohoto podzimu, již vydaných i teprve se blížících. Na podzim ale vychází velké […]
  • Battlefield: Bad Company IIBattlefield: Bad Company II potvrzuje svou pozici mezi předními hráči na trhu akčních válečných her z pohledu první osoby. Moderní grafika, […]
  • Vrchol sousedské nenávisti: Neighbours from HellČeská republika je velmi známá tím, že jsme nerudní vůči svým sousedům a vzájemná nenávist dokáže dorůst až do kritických stavů, kdy nám nezbude nic […]
Komentáře