Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Cestování časem s Call of Duty: Od samopalu k augmentaci

Již zítra proběhne celosvětové odhalení dalšího dílu série Call of Duty, jedné z nejslavnějších herních značek všech dob. Chystané Black Ops III nás vezme do nepříliš optimistické budoucnosti (rok 2065) , ve které má lidstvo k dispozici všemožné augmentace, umožňující efektivnější zabíjení. Zasazení alá Deux Ex je sice v sérii novinkou, jinak už jsme ale s Call of Duty procestovali slušný kus historie. Pojďme si připomenout, v jakých obdobích jsme slyšeli volání povinnosti.

Druhá světové válka

Za dnešní popularitu vděčí série především hrám z druhoválečného období. Jako spojenečtí vojáci jsme v prvním dílu stříleli Němce na evropských bojištích, od Normandie po Stalingrad, což pokračovalo i v Call of Duty 2 z roku 2005, v němž jsme se navíc v rámci britské kampaně podívali také do Afriky. Tématu 2. světové se věnovalo rovněž Call of Duty 3, které ale vyšlo pouze na konzole. Následující díly série už se zaměřovaly na jiná období, přesto jsme se do bojů s vojsky Osy ještě jednou vrátili. Díl World at War z roku 2008 se soustředil především na boje v Pacifiku, došlo ale i na Východní frontu a boje v ulicích Berlína. V posledních letech se však tvůrci rozhodli opustit kořeny série a věnovat se jiným dějovým linkám, volání fanoušků po návratu do druhoválečných kulis tak zatím zůstává nevyslyšeno.

Studená válka

Sedmý díl série, nesoucí název Black Ops, nás jako první vzal do kulis Studené války, v rámci retrospektivních misí jsme se také na chvíli vrátili do Druhé světové a nakoukli do konfliktu ve Vietnamu. Děj se ale soustředil především na neklidná šedesátá léta a mise se odehrávaly po celém světě, od Uralu po Hong Kong. Do období Studené války jsme se podívali také v Black Ops II, tentokrát se jednalo o její závěrečné pasáže v devadesátých letech. Připravován byl i díl CoD: Vietnam, který se měl plně věnovat událostem z této války. Kvůli pracím na Modern Warfare 3 byl ale vývoj pozastaven a nakonec došlo k úplnému ukončení projektu.

Moderní doba

Do současnosti jsme se poprvé podívali v CoD 4: Modern Warfare. To vyšlo v roce 2007 a popisovalo fiktivní události z roku 2011, především konflikty na Blízkém východě a v Rusku. Jeden z nejlépe hodnocených dílů série se po dvou letech (mezitím vyšlo World at War) dočkal pokračování, které přímo navazovalo na události z předchozí hry a nepřineslo tak nic nového, co se zasazení týče. Do moderní doby bylo zasazeno i Modern Warfare 3 z roku 2011, ve kterém jsme se v rámci celosvětové mise podívali také do Prahy.

Budoucnost

Do trochu vzdálenější budoucnosti jsme se poprvé dostali v Black Ops II, jež kromě příběhové linky z devadesátých let obsahovalo i pasáže odehrávající se v roce 2025. Následovalo CoD: Ghosts, které se taktéž odehrávalo v nedaleké budoucnosti, konkrétně v roce 2027. Až do roku 2054 nás vzal dosud poslední vydaný díl, Advanced Warfare. Jak název napovídá, bojové techniky této doby výrazně pokročily a ve hře se tak objevují opravdové futuristické zbraně a prostředky, například Exo oblek, za který by se nestyděla ani série Crysis. Jak již víme, v trendu posledních dílů série bude pokračovat chystané Black Ops III, zasazené do roku 2065. Podle dosud uveřejněných informací můžeme čekat využívání augmentací a s tím spojený jednoduchý vývoj postavy. Na podrobnější informace si ale musíme počkat do zítřka, kdy proběhne velkolepé oficiální odhalení.

Podobné články

Komentáře