Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Civilization VI

Asi tak před šesti lety byl vydán pátý díl tohoto herního titulu, a od té doby jako by se po něm zem slehla. Nyní však studio Firaxis oznámilo vydání šestého dílu a dokonce už známe i datum vydání.

V samotném základu by se mělo jednat o Civilizaci, tak jak jí známe. Je vidět že vývojáři naslouchají komunitě, protože mnoho nových detailů přibylo, ale také mnoho zmizelo a vesměs se jedná o ty, se kterými hráči nebyli příliš spokojení. Ta největší změna se týká samostatnosti jednotek. Ty totiž budete moci nově propojovat a některé z nich dokonce samostatně nebudou moci operovat. Díky tomu získáte pár políček navíc, a budete moci ještě více taktizovat.

Mapa
Mapa

Novinka by měla být velmi přívětivá pro nováčky, díky velkému množství přítomných tutorialů. Díky tomu se tak bude moci v podstatě úplně každý pustit do této skvělé akce. Naučit se však opravdu pořádně hrát Civilization, to není žádná sranda. Jen málokteré strategie mají tak moc do detailu propracovaný herní mechanismus.

útoky
útoky

Větší města, více budov, větší souboje o jednotlivé čtvrti. To jakou čtvrť napadnete, bude do jisté míry ovlivňovat i budoucí vývoj hry. Například pokud se pustíte do vývojové a výzkumné části města, nepříteli to nadělá velké množství vrásek. Samotný výzkum je velice zajímavý i tím, že již neprobíhá v podobě stromu nových možností, ale reaguje na vaší aktivitu. Pokud tedy těžíte hodně kamenu, můžete čekat rychlejší výzkum v kamenické oblasti. Výzkum také do značné míry podléhá přírodnímu prostředí, ve kterém své budovy stavíte.

Další velkou roli v této hře hraje i diplomacie. Vaše vyjednávání závisí na tom, kdo stojí v čele vaší frakce. Volba lídra je dost ošemetná, protože některé vlastnosti má dané na pevno, ovšem jiné se automaticky generují. Nemůžete si tak být jisti sami sebou, ani nepřítelem. A to je velká zábava.

Podobné články

  • Remasterovaný Skyrim má nový trailerŽe Bethesda plánuje nový remasterovaný Skyrim není žádným tajemstvím. Tato hra si získala obrovskou popularitu, díky svému naprosto bezchybnému […]
  • Takto měl vypadat Star Wars Battlefront 3Star Wars Battlefront je titul, který je nám dnes znám jako projekt od EA DICE. Ovšem tato hra byla již předtím v rukách studia Pandemic, které […]
  • Watch Dogs 2 se blížíMožná si také vzpomínáte na hackerskou hru Watch Dogs, která se setkala s poměrně velkým úspěchem, i když nakonec to nebyla tak velká pecka, jak […]
Komentáře