Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Co chystají čeští vývojáři?

Tuzemský herní trh se sice nemůže rovnat konkurenci z větších zemí, každým rokem však úspěšně roste, což se projevuje i na počtu nových her z dílen českých vývojářských studií. Vybrali jsme pro vás čtveřici titulů, které se rozhodně vyplatí sledovat.

Blackhole

Tato 2D skákačka ze sci-fi prostředí měla původně vyjít během tohoto měsíce, tvůrci se však nakonec rozhodli finální datum mírně posunout a získaný čas věnovat technickému vybalancování hry. Dočkat bychom se tak měli nejpozději na začátku března. Čekání by se ale mělo vyplatit, nejnovější počin vývojářského studia FiolaSoft totiž vypadá více než zajímavě. Zahrajeme si za astronauta, který se po vcucnutí černou dírou ocitl na tajemném vesmírném objektu, planetě se podobající Entitě. Jeho úkolem je opravit zdevastovanou loď a splnit svůj původní cíl, tedy uzavřít nebezpečnou černou díru. Hratelnostně nás čeká klasická logická skákačka, odehrávající se v půvabných 2D kulisách. Hádanky budou stavěné především na hrátkách s gravitací, kterou hrdina může otáčet do čtyř různých směrů a překonávat tak zdánlivě neprostupné překážky. Tvůrci nepodceňují ani zvukovou stránku hry – kromě povedeného soundtracku bude totiž Blackhole disponovat i kompletním českým dabingem, na kterém se podíleli vybraní YouTubeři z české a slovenské scény.

Dex

Kyberpunkových RPG nevychází zrovna přehršel, každé nové si tedy zasluhuje pozornost, zvlášť když za ním stojí tuzemské vývojářské studio Dreadlocks. Děj je zasazen do futuristického města Harbor Prime, které se jenom hemží klasickými zjevy kyberpunkového univerza a zdařile vytváří ponurou a vtahující atmosféru. Kromě parádní grafiky lákají tvůrci i na komplexní hratelnost, která nabídne mix skákaní, RPG prvků a soubojů, jež fungují na systému legendárních automatových mlátiček z let dávno minulých. Chybět by nemělo ani velké množství vedlejších úkolů, zajímavý příběh a samozřejmě dojde i na augmentace či hackování. Dex je momentálně dostupný na Steamu v režimu Early Access, plnohodnotné vydání by mělo proběhnout ve druhé polovině roku 2015.

Kingdom Come: Deliverance

Jen málokterá hra české výroby zaznamenala takový ohlas jako středověké RPG Kingdom Come: Deliverance. To se před rokem zařadilo mezi nejúspěšnější projekty v historii Kickstarteru, když vybralo přes milion liber od skoro čtyřiceti tisíc dobrodinců. Dílo vývojářů ze studia Warhorse zaujalo především realistickým zpracováním a oproštěním se od fantasy stereotypů, které se objevují v každém větším RPG. Čekat by nás mělo detailně zpracované prostředí českých zemí patnáctého století, žijící a fungující svět, vývoj postavy a samozřejmě také boj, jehož principy jsou postaveny na reálné fyzice. To všechno poběží na CryEnginu 3, ani grafická stránka tedy nebude zaostávat. I kdyby se vývojářům nepodařilo splnit všechny vytyčené cíle, může být Kingdom Come přelomovou hrou nejen na české scéně. Momentálně se nachází v alfě, vydání první z trojice epizod je plánováno na konec roku 2015.

Medieval Engineers

Vývojářské studio Keen Software House se proslavilo především díky Space Engineers, úspěšné stavitelské hře z vesmírného prostředí. V jejich dalším díle, čerstvě oznámeném Medieval Engineers, se z oběžné dráhy vrátíme zpět na pevnou zem, čeká nás totiž budování středověkých hradů a měst. Stejně jako jeho vesmírný kolega poběží i ME na výkonném VRAGE enginu, vylepšeném o některé novinky, například strukturální integritu, která zabrání vzniku nelogických struktur. Kromě offline stavění v Creative a Survival módu je plánován také online režim, ve kterém by mohlo dojít i na obléhání tvrzí ostatních hráčů. Medieval Engineers by se mělo objevit na Steamu ještě tento rok v režimu Early Acces.

Podobné články

Komentáře