Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Denuvo – zkáza všech pirátů

Možná jste si také všimli, že vody herních pirátů jsou v poslední době lehce rozbouřené. Tito novodobí loupežníci si totiž nemohou zahrát hry jako je Just Cause 3, Far Cry Primal, nebo Star Wars Battlefront. Ptáte se proč? Odpovědí je nejnovější ochrana jménem Denuvo, kterou se hackerům doposud nepodařilo rozlousknout.

Denuvo je silnou zbraní. Své úspěchy zaznamenala již ve své první verzi, která ochraňovala hru Dragon Age: Inquisition, a kterou dokázala ochránit celý měsíc, než se podařilo ochranu prolomit. Rakouská firma se stejnojmenným názvem však pokračovala v úpravách a nejnovější verze hry momentálně střeží takové tituly, jako jsou the Division, Just Cause 3, Primal, Fifa 16 a mnoho dalších.

Logo společnosti
Logo společnosti

O tom, že tato ochrana je opravdu mocná svědčí i to, že se o ní jeden z čínských hackerů ze skupiny 3DM zmínil tím stylem, že pokud bude ochrana her pokračovat tímto stylem, do svou let si budou všichni hry jen kupovat. Další zářez se Denuvo může připsat také díky tomu, že v podstatě kvůli ní celá skupiny 3DM svou hackerskou činnost ukončila.

Neprolomitelné
Neprolomitelné

A jak to vlastně funguje? Denuvo v podstatě není DRM, je to jen jakýsi prostředník, který má zabraňovat manipulaci a změně spouštěcích souborů. Bez samotné DRM od vydavatele je Denuvo údajně bezmocné. V minulosti se sice objevili fámy, že tento systém ničí SSD disky, ovšem to se nepotvrdilo.

image
Hry od těchto tvůrců si piráti v budoucnu již nezahrají!

Jak se bude tento trend i nadále vyvíjet budeme samozřejmě s velkým zájmem sledovat. Totiž v momentě, kdy se začne o něčem prohlašovat, že je to nemožné, bude se objevovat stále více a více osob, které se budou snažit toto tvrzení vyvrátit. A podobné to bude nejspíše i s Denuvem, které nyní bude muset čelit obrovskému náporu všech možných pokusů o prolomení. My na tomto místě můžeme popřát snad jen hodně štěstí a pevné nervy.

Podobné články

  • Sea of Thives: hej hou piráti!Zapařit si pořádnou hru s piráty, to je něco jako se povozit na hřbetu krokodýla. Je to něco, co byste hrozně moc rádi vyzkoušeli, ale ono to prostě […]
  • Nejlepší herní soundtracky (2. část)Nedávno jsme vám přinesli 1. část článku s několika opravdu špičkovými herními soundtracky. Skvělou hudbu ale samozřejmě má mnohem více her, než […]
  • DLC k hvězdné střílečcePokud jste se také během několika posledních měsíců naprosto propadli do závislosti na hře Star Wars Battlefront, máme pro vás dobrou zprávu. Hra se […]
Komentáře