Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Far Cry 2

Far Cry 2 je jedním z nejočekávanějších herních titulů loňského roku, a to zcela oprávněně. Již původní Far Cry se zařadilo vysoko do žebříčků nejlepších her historie a Far Cry 2 je jeho důstojným nástupcem.

Největší (ale zdaleka ne jedinou) předností hry je nádherná, takřka fotorealistická grafika! V průběhu desítek misí, které Far Cry 2 nabídne, se podíváte do dokonale ztvárněných afrických plání a savan, a můžete si být jisti, že téměř na každém kroku vám hra vyrazí dech.

Úchvatná grafika, silný příběh, dokonalá fyzika, skvělá atmosféra a nezapomenutelný zážitek – tak se dá popsat Far Cry 2…

Mimo grafiky je totiž do absolutního detailu dopilovaná i fyzika hry – díky zbrusu novému enginu Dunia se doslova každé stéblo trávy na 50 čtverečních kilometrech herního světa (což je mimochodem více, než kdy nabídla jakákoliv srovnatelná hra) bude chovat přesně tak jako v reálném světě! To samozřejmě skýtá zcela nové herní a taktické možnosti – schválně, ve které jiné hře můžete své nepřátele odříznout díky důmyslně založenému ohýnku, který vítr v zápětí rozdmýchá v ničivý požár? A co takhle zavalit cestu několika stromy podťatými salvou z kulometu? O taktické důležitosti střídání dne s nocí a také změn počasí se snad ani není nutné zmiňovat.

A vězte, že tyto nové možnosti náležitě využijete – během svého putování za dopadením jistého Šakala, iniciátora probíhajících nepokojů, musíte využít opravdu všechny prostředky, které se vám v nehostinné Africké krajině naskytnou. Chcete-li porazit jednu frakci, můžete se jí postavit po boku druhé, využít její slabiny a pomocí mazané strategie nepřítele rozdrtit.

Anebo také ne. Ve Far Cry 2 totiž nemusíte nic a zároveň můžete téměř cokoliv! Nic vám nebrání popadnout plamenomet a uprostřed bouřlivé noci vpadnout do tábora nepřátel a pořádně jim zatopit. Avšak pozor – umělá inteligence vašich nepřátel je na vysoké úrovni, nikdy si nemůžete být jisti, jak zareagují.

K nepřetržité akci burcuje také dynamicky se měnící hudba. Pocit z celé hry je umocněn minimálním kontaktem s herním rozhraním, které je navíc vyvedeno velmi stylově, a automatickým léčením.

Díky Far Cry 2 se skutečně vžijete do role vojáka, který se v centru rozpolcené Afriky musí spolehnout jen sám na sebe.

A to je opravdu skvělý zážitek – zažijte ho!

Témata článku

Podobné články

  • Vrchol sousedské nenávisti: Neighbours from HellČeská republika je velmi známá tím, že jsme nerudní vůči svým sousedům a vzájemná nenávist dokáže dorůst až do kritických stavů, kdy nám nezbude nic […]
  • The Sims 4: Nejlepší simulátor života?Pokud nás běžný život nebaví, tak se nám nabízejí 2 možnosti, buď ho ukončit, nebo si vytvořit vlastní svět prostřednictvím Sims. Již od počátku se […]
  • Jak Blizzard změnil celý světBlizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, […]
Komentáře