Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Far Cry Primal

Série Far Cry nás v minulosti pravidelně zaváděla do nejrůznějších prostředí, ve kterých jsme museli čelit divoké zvěři, bojovným frakcím a občas i sami sobě. Vždy jsme tak činili se střelnou zbraní v ruce a moderními technologiemi všude kolem nás. Nový díl s podtitulem Primal nás ovšem zavede tam, kam se příliš her neodváží, a to do pravěku. Automatické pušky tak vyměníme za oštěpy a vysílačky za co nejhlasitější povykování.

Příběhová linka

568381-far-cry-primal-1920x1080
Skvělá grafika

Ocitneme se totiž v době kamenné, zhruba 10 tisíc let před našim letopočtem. Našim domovem se stane Oros, fiktivní prostředí, které však inspirovalo střední Evropou, zejména pak Slovenskem. Našim hlavním hrdinou zde budou lovec Takkar, který přišel o svůj kmen a bude na něm, aby se postavil ostatním nepřátelským kmenům Orosu a znovu vybudoval svůj ztracený kmen. To je v podstatě hlavní náplní celé dějové linky, která je zde nejdůležitější a na které stojí celý příběh. Naštěstí jsou zde postavy velmi dobře vykresleny a to samé platí i o prostředí, takže je hráč vtažen do světa plného fantazií a rituálů, což hře nesmírně svědčí.

Stejné, avšak úplně jiné
3007167-fcp_09_udam_attack_screenshots_preview_pr_160126_6pm_cet_1453716692Pokud jste hráli druhý či třetí díl Far Cry, budete zde jako doma. Čtyřka je totiž jen jakýmsi reskinem předešlých dvou dílů, ovšem nabitý velkým množství novinek. Hráč se opět objeví v otevřeném světě, kde na něj čeká obrovské množství nástrah v podobě zvěře, kmenů, přírodních úkazů a i nevysvětlitelných jevů.

Sranda všude kam se podíváš
large-6-640x350Nuda zde rozhodně nehrozí, protože jste neustále nuceni pátrat po unikátních artefaktech, lovit raritní zvěř, účastnit se bitek, podmaňovat si nová území a chodit na velkolepé výpravy na mamuty. Na to všechno jsme tak nějak již zvyklí. S tímto dílem však přicházejí i nové herní prvky.

Tři novinky
FarCryPrimalTakkarVelice propracovaný je zde způsob boje. Zbraňový arzenál pracuje jen s těmi nejprimitivnějšími materiály, se kterými se dá opravdu kouzlit. Vaše zbraně se postupně zdokonalují, oštěpy získávají hroty z pevnějších materiálů, oblečení se stává teplejší, abyste ve vyšších polohách neumrzli, a přicházíte i na způsoby jak používat například vosí hnízda.
Nové herní prvky

Krom dokonalého combat systému jsou zde však i další dvě novinky a to stavění vesnic a především ochočování divoké zvěře. Nejdříve začínáte se pouhou sovou, a na konci můžete osedlat i šavlozubého tygra. Více však již nebudeme prozrazovat. Je jen na vás, zdali zapomenete na elektřinu a vezmete do ruky otesaný pazourek.

Podobné články

Komentáře