Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Herní budoucnost, které se nechce věřit! II.

Dnes se opět podíváme na několik ne příliš lákavých vyhlídek do buducnosti, které nám ukáží co všechno nám mohou v budoucnosti nové herní tituly přinést.

Herní Brainwashing
O některých hrách se říká, že jsou schopny rozvíjet některé části našeho intelektu. Bohužel se dá také předpokládat, že v budoucnosti budou přicházet i hry, které se budou snažit o úplný opak. Již dnes máme několik důkazů, že hry dokáží u některých jedinců měnit jejich chování a náhled na svět. Pokud se najde dostatečně schopný vývojář, může svým způsobem vkládat své myšlenky a názory do mozků hráčů jeho her.

GetThumbNail (3)
Brainwash

Přesun života do virtuální reality
U některých hráčů se stává, že hře obětují svůj kompletní život. Zejména MMO hry jsou tím známe a některé tohoto fenoménu dokonce již zneužívají. Vzpomeňme například na hru Second Life, který je tímto fenoménem velmi známý. Tento fenomén se bude prohlubovat s tím, jak se hry budou stávat realističtější, a jejich grafické zpracování věrohodnější.

Druhý život
Druhý život

Ilegální hraní
Závislost na hrách je problematikou, která postihla již mnoho hráčů. To by mohlo být důvodem, proč těmto lidem budou hry v budoucnosti zakazovány. Gambling je však již dnes hodnocen jako standardní závislost a lze tak předpokládat, že hráči se zákazem budou hledat cesty, jak se ke své droze v podobě hraní her dostat.

Ilegální hraní
Ilegální hraní

Kyberválka jako zcela reálná hrozba
Postapokalyptické scénáře dnešní doby pracují s dvěma scénáři. Lidstvo bude buď zničeno přírodním zásahem, nebo se zničí samo například pandemií. Jedním z vděčných námětů je také vzpoura robotů. A tady vyvstává i ta možnost, že pokud budeme jednoho dne úplně odříznu od IT, zkrátka a jednoduše pomřeme, protože IT převzalo již dnes velké množství života udržujících funkcí v naší společnosti. Kyberválky jsou reálnou hrozbou a s prohlubováním využití IT techniky se bude reality ještě více prohlubovat.

Kyberválky
Kyberválky
Podobné články

Komentáře