Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Hráčův kalendář 2015: Duben

Rok 2015 nám ubíhá rychlým tempem a pokud nedojde k nečekanému zdržení, budeme již v příštím přehledu nedočkavě vyhlížet Zaklínače 3. Jedna herní bomba nás ale čeká i v dubnu – po sérii odkladů bychom se konečně měli dočkat GTA V. Na své si přijdou také fanoušci bojovek a krvelační řidiči.

Dark Souls 2: Scholar of the First Sin

Datum vydání: 7. dubna 2015
Vychází na platformách: PC, PS4, PS3, XOne, X360

Vychází to rok po Dark Souls 2, přináší to nové funkce, stojí to padesát dolarů a není to Dark Souls 3. Těžká hádanka, co? Vývojáři z FromSoftware se nechtějí s druhým dílem své hardcore RPG série rozloučit tak snadno a proto se v dubnu dočkáme edice nazvané Scholar of the First Sin. Kromě původní hry bude obsahovat také kompletní DLC trilogii Lost Crown a desítky drobných vylepšení, například větší počet NPC postav, širší možnosti nastavení hry či vybalancovaný matchmaking. Majitelé nových konzolí či PC s DirectX 11 se mohou těšit také na lepší grafiku a zvuky. Zatímco pro PS4 a XOne jde o první vydání Dark Souls 2, PC hráči už se hry i DLC dočkali samostatně v předešlých měsících. Pokud tedy původní titul máte na Steamu, získáte z ceny nové edice slevu dvacet dolarů, pokud vlastníte také všechna DLC, ušetříte dalších deset.

GTA V

Datum vydání: 14.dubna 2015
Vychází na platformách: PC

Po několika odkladech by se zákonitosti počítačového hraní měly měnit v polovině letošního dubna. Dobře, tak vážné to asi nebude, GTA V ale právem patří k nejočekávanějším hrám posledních let. Loňské vydání na konzole trhalo rekordy a velké věci se dají čekat i po příchodu na PC platformu. Obrovské a úžasně zpracované prostředí města Los Santos a přilehlého venkova, desítky aktivit, zajímavý příběh a samozřejmě klasická hratelnost, kterou série proslula, to je prostě nabídka, která se neodmítá. Nový díl bude také úzce spojen s GTA Online a umožní například připojení až třiceti uživatelů najednou.

Mortal Kombat X

Datum vydání: 14. dubna 2015
Vychází na platformách: PC, PS4, XOne

Ve stejný den se dočkáme hned dvou přírůstků do slavných herních sérií – kromě GTA vyjde také nový díl Mortal Kombat. Příznivci bojovek se tak mohou těšit na pořádnou porci krvavé řežby s mnoha ikonickými postavami, které budou navíc dostupné v několika variacích s rozdílnými schopnostmi a umožní tak hráči najít si svůj herní styl. Silnou stránkou nového dílu by mělo být také grafické zpracování, jež vynikne třeba při interakci s prostředím, které půjde využít pro rychlé přemístění či jako zbraň. Novinkou je také mód Faction Wars, jenž umožní meziplatformové online boje mezi pěti frakcemi.

Carmageddon: Reincarnation

Datum vydání: 23. dubna 2015
Vychází na platformách: PC

Kdo by neznal Carmageddon? Šílené a brutální závody, ve kterých získáváte bonusy přejížděním chodců či ničením soupeřících vozidel, patří ke klasikám z dávných herních dob. Po několikaletém vývoji a úspěšné kampani na Kickstarteru bychom se na konci dubna měli dočkat vzkříšení slavné série, které snad nabídne vše, čím značka proslula. Nedá se tedy čekat propracované grafické zpracování, zato by neměly chybět tuny černého humoru, šílená auto i oponenti, zajímavá prostředí včetně fotbalového stadionu a desítky typů chodců, které můžete přejíždět. Carmageddon samozřejmě nelze brát vážně, na odreagování po náročném dnu a jako vzpomínka na dávné časy by to ale mohl být ideální titul.

Podobné články

Komentáře