Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Hráčův kalendář 2015: Leden

Ani v úvodu nového roku si neodpočineme od přísunu nových her. Vydavatelé totiž na leden naplánovali hned několik zajímavých titulů, které by byla škoda minout. Čeká nás jak šílená městská akce, tak poctivá česká skákačka.

Blackhole

Vychází na platformách: PC
Datum vydání: 20. ledna 2015

České vývojářské studio FiolaSoft nepatří k nejznámějším značkám na domácím herním trhu, po vydání 2D sci-fi skákačky Blackhole se však situace může snadno změnit. Ujmeme se role astronauta, jehož vesmírná loď byla vcucnuta černou dírou a ocitla se na Entitě – živém objektu, podobajícímu se planetě. Před hrdinou tak stojí jasný úkol – musí zachránit zbývající členy posádky a ve spolupráci s umělou inteligencí opravit svoje vesmírné plavidlo. Tvůrci lákají především na hrátky s gravitací, když každou obrazovku lze otáčet do čtyř různých směrů a vyřešit tak logické hádanky, kterých by ve hře mělo být více než dost. Podle dosud zveřejněných materiálů disponuje hra jednoduchou, ale půvabnou grafikou, zajímavým soundtrackem a především kompletním českým dabingem, na němž se podíleli známí čeští a slovenští YouTubeři.

Saints Row: Gat Out of Hell

Dostupné na platformách: PC, PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360
Datum vydání: 23. ledna 2015

Mysleli jste si, že ulítlost série Saints Row dosáhla čtvrtým dílem vrcholu? Chyba. Chystané Gat out of Hell totiž aspiruje na titul jedné z nejšílenějších her za poslední léta. Tentokrát se totiž vydáme do samotného pekla, kam byl unesen šéf Svatých. Dva věrní členové gangu se s tím však nesmíří a vyráží na vražedné tažení přímo na nepřátelské území – do hlubin pekelných. Kromě obvyklého zbrojního arzenálu mají hrdinové k dispozici i andělská křídla, schopnost vyvolávat démony či útočit na nepřítele pomocí biblických hříchů a katastrof. Chybět nebude ani otevřený svět či možnost kooperativního hraní s kamarádem.

Grand Theft Auto V

Dostupné na platformách: PC
Datum vydání: 27. ledna 2015

Historicky nejrychleji prodávaný titul za prvních 24 hodin po vydání. Hra, která nejrychleji vydělala jeden bilion dolarů. Nejvyšší počet zhlédnutí trailerů, co se akčních her týče. A takto by se dalo pokračovat. GTA V zkrátka po svém letošním vydání na konzole lámalo jeden rekord za druhým, když během prvních dnů po vydání přepsalo hned sedm Guinnessových rekordů. Na konci ledna se jedné z nejlépe hodnocených her posledních let konečně dočkají i PC hráči. Bude se opět přepisovat historie?

Dying Light

Dostupné na platformách: PC, PS4, Xbox One
Datum vydání: 30. ledna 2015

Jedna z neočekávanějších her roku 2015 bude k dostání již koncem ledna. Dying Light představuje nesmírně lákavě vypadající mix parkourového pohybu v otevřeném prostředí s krvavou a děsivou zombie akcí. Ocitnete se ve zdevastovaném velkoměstě, kde se kromě hrstky lidských přeživších potulují tisíce hladových zombií, které vytvořila rozsáhlá nákaza. Zatímco ve dne můžete bez větších obav prohledávat město a získávat cenné suroviny, zásoby a zbraně, v noci přichází peklo. Agresivita infikovaných stoupne a začíná hon na lidské maso. Důkladná příprava je tak základem pro dožití se dalšího rána. I tak se ale rozhodně nevyhnete boji. K pacifikaci dotěrných zombíků a dalších potvor slouží jak široká škála zbraní nablízko, tak klasické střelné zbraně, jejichž použití však rychle upoutá pozornost nepřátel v okolí. Tvůrci slibují dramatický příběh, intuitivní rozvoj postavy, tuny vedlejšího obsahu i parádní grafiku, běžící na zbrusu novém enginu.

Postrádáte v našem přehledu nějaký vámi očekávaný titul? Na jaké hry se nejvíce těšíte? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem!

Podobné články

  • Hráčův kalendář 2015: ÚnorHerní rok 2015 se sice teprve rozjíždí, zajímavých her ale v jeho úvodních měsících vychází více než dost. Ani v únoru tak nebude panovat herní […]
  • Co chystají čeští vývojáři?Tuzemský herní trh se sice nemůže rovnat konkurenci z větších zemí, každým rokem však úspěšně roste, což se projevuje i na počtu nových her z dílen […]
  • Hráčův kalendář 2014: ListopadNedávno jsme vám přinesli článek s přehledem nejočekávanějších her tohoto podzimu, již vydaných i teprve se blížících. Na podzim ale vychází velké […]
Komentáře