Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Hráčův kalendář 2015: Únor

Herní rok 2015 se sice teprve rozjíždí, zajímavých her ale v jeho úvodních měsících vychází více než dost. Ani v únoru tak nebude panovat herní sucho – čeká nás jeden očekávaný hit, česká skákačka a na své si přijdou i stratégové.

Cities XXL

Vychází na platformách: PC
Datum vydání: 5. února 2015

Ostřílení stratégové mezi vámi si jistě pamatují Cities XL, pět let starou budovatelskou strategii točící se kolem stavby měst. Ta se nyní dočká pokračování, obohaceného o jedno X v názvu. Nový engine totiž umožní budovat ještě větší města a nabídne desítky možností, jak si postavit metropoli svých snů. K dispozici by mělo být více jak tisíc unikátních budov, okolo padesáti architektonických stylů i zcela nová prostředí, která ovlivní vlastnosti vašeho města. Přepracována byla i ekonomika, přidány byly nové suroviny na těžbu a obchod a změn doznalo i budování dopravní infrastruktury. Díky vydání na Steamu bude hra podporovat Steam Workshop a umožní tak plynulou instalaci uživateli vytvořených módů.

Evolve

Vychází na platformách: PC, PS4, Xbox One
Datum vydání: 10. února 2015

Jedna z nejočekávanějších her tohoto roku bude k dispozici již v polovině února. Evolve nabídne kooperační multiplayerový zážitek, když se ve spolupráci s třemi dalšími hráči vydáte na lov osamoceného, ale smrtícího monstra. To ovšem není ovládáno umělou inteligencí, kontroly nad ním se ujme další živý hráč. Lovci mají na výběr ze čtyř povolání, stejně tak monster bude k dispozici několik, každé disponující jinými silnými a slabými stránkami. Ani fauna a flóra v místě střetu nebude přátelská – zatímco monstrum pomocí zabíjení zvířat sílí, pro neopatrného lovce se může osamocený výlet stát smrtícím. Za Evolve stojí autoři veleúspěšné akce Left 4 Dead, očekávání jsou tedy velká.

Total War: Attila

Dostupné na platformách: PC
Datum vydání: 17. února 2015

Na únor je plánován také další díl slavné strategické série Total War. Jak už je z názvu patrné, ústřední postavou bude „Bič boží”, hunský vojevůdce Attila. Ať už budete v čele obrovské armády barbarů dobývat svět, či se jakožto císař Západořímské říše pokusíte sjednotit vazaly a uhájit svá území, čeká vás klasická hratelnost, kterou série Total War proslula. Tvůrci samozřejmě přihodili několik novinek: větší význam by nyní měl mít oheň, který se může šířit z budovy na budovu, děsit obránce či zcela ničit podmaněná města. Drobných změn by měla doznat diplomacie i správa území a návrat hlásí rodokmeny. Samozřejmě se nedá pochybovat o maximální historické věrnosti a pohledné grafice, tyto prvky už tvůrci za dlouhá léta zvládli vyladit dokonale. Oznámeno již je jedno DLC, které do hry přidá novou hratelnou frakci v podobě Vikingů.

Blackhole

Vychází na platformách: PC
Datum vydání: 27. února 2015

O této 2D sci-fi skákačce z díly českého studia FiolaSoft jsme již psali v lednovém dílu kalendáře, tvůrci se však nakonec rozhodli k mírnému posunu data vydání a získaný čas chtějí využít k technickému vyladění hry. Nyní snad již definitivní datum bylo stanoveno na konec února, kdy se konečně budeme moci pustit do prozkoumávání tajemné Entity a pomocí otáčení gravitace řešit logické hádanky.

Podobné články

Komentáře