Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Hráčův kalendář: Září 2015

Konec letního sucha, příval desítek očekávaných her začíná. V září jsou na programu akční jízdy dvou ikonických legend, návrat strategické klasiky i tradiční souboj o nadvládu nad virtuálními trávníky.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Datum vydání: 1. září 2015
Vychází na platformách: PC, PS4, PS3, X360, XONE

Slavná akční série z dílny Konami se brzy dočká dalšího přírůstku a v hlavní roli samozřejmě nebude chybět veterán Snake. Ten se po devíti letech v kómatu (zapříčiněn událostmi z Ground Zeroes) probírá do roku 1984, kdy svět sužuje hrozba jaderné války. Netrvá to dlouho a obrozený Snake se v čele soukromé armády vydává na bojiště lovit nenáviděnou organizaci XOF. Těšit se můžeme na klasický mix akční a stealth hratelnosti, nově doplněný otevřeným světem, který má skýtat široké možnosti při volbě postupu. Novinkou je také použitý FOX engine, jenž má kromě jiného přinést fotorealistickou grafiku a pokročilou herní fyziku.

Mad Max

Datum vydání: 1. září 2015
Vychází na platformách: PC, PS4, XONE

Ve stejný den jako Snake se do boje pustí i jiná ikonická postava, Mad Max. První plnohodnotnou herní adaptaci kultovního filmu s Melem Gibsonem mají na svědomí vývojáři z Avalanche Studios, kteří na své sérii Just Cause už několik let dokazují, že tvorbu šílených her plných výbuchů mají zvládnutou solidně. Příběh hry nemá s filmy mnoho společného: Max se po ztrátě svého obávaného vozidla zvaného Interceptor vydává do nebezpečných pustin Wastelandu s cílem opět zkonstruovat svoji ďábelskou mašinu a jen tak mimochodem také najít věčný klid a mír. Tvůrci slibují zcela otevřený svět plný míst k prozkoumávání, stovky možností při vylepšování zbraní i auta a věrné vyjádření bezútěšnosti a šílenosti Maxova světa. Právě atmosféra by měla být jednou z hlavních předností hry, autoři se dokonce rozhodli zcela vypustit multiplayer a soustředit se na silný zážitek pro jednoho hráče.

Pro Evolution Soccer 2016 / FIFA 16

Datum vydání: 17. září 2015/ 25. září 2015
Vychází na platformách: PC, PS4, PS3, X360, XONE

V září je na programu také další kapitola věčného souboje mezi Konami a EA o titul nejlepší fotbalové hry. PES letos díky FOX enginu přichází s vylepšenou grafikou, dynamickým počasím i přepracovaným pohyb hráčů, kteří dostali do vínku třikrát více animací než v předešlých dílech. Kompletně předělán byl režim Master League a velký posun prý nastal také v oblasti týmové spolupráce a inteligence hráčů i rozhodčích. Samozřejmostí je kompletní licence na Ligu mistrů i Evropskou ligu, o čemž si konkurence může nechat jen zdát. Ani v EA ovšem nehodlají stagnovat a pro FIFA 16 si přichytali opravdovou lahůdku – vůbec poprvé se ve hře objeví ženský fotbal, který bude zastupovat dvanáct vybraných reprezentací. Kromě toho hlásí tvůrci desítky vylepšení v oblasti přihrávek, týmového bránění či přesnosti a různorodosti střelby. Fanoušky německé Bundesligy také určitě potěší fakt, že se tato soutěž v novém ročníku dočká stejně detailní prezentace v TV stylu, jakou v loňském díle měla pouze Premier League.

Might & Magic: Heroes VII

Datum vydání: 29. září 2015
Vychází na platformách: PC

Sedmý díl populární tahové strategie mají na svědomí němečtí Limbic Entertaiment, kteří už k sérii přičuchli při práci na šestém dílu. I kvůli tomu se nedá čekat velká revoluce v hratelnosti, která by se tak opět měla skládat z průzkumu mapy, shromažďování surovin, budování pevností i vývoje hrdinů ve stylu RPG. K dispozice bude šest hratelných frakcí, každá s osmi unikátními jednotkami. Hlavní pozornost prý tvůrci věnovali drobným vylepšením, po kterých volala hráčská komunita. Rozšířen tak byl počet druhů surovin, zabrané pevnosti už nebude možné přestavovat, jednotky se nemohou teleportovat mezi městy, bojiště by měla být více členitá a jednotlivé herní mapy oproti předešlému dílu výrazně rozlehlejší.

Podobné články

  • Týdenní přehled: Kojima se loučí a CD Projekt slavíHerní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je […]
  • Hráčův kalendář 2014: ListopadNedávno jsme vám přinesli článek s přehledem nejočekávanějších her tohoto podzimu, již vydaných i teprve se blížících. Na podzim ale vychází velké […]
  • Hráčův kalendář 2014: ProsinecTy největší podzimní hity už sice mají datum vydání za sebou, přísun nových her ale ještě není pro tento rok zcela vyčerpán. I v prosinci se na nás […]
Komentáře