Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Jak Blizzard změnil celý svět

Blizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, vycházejí ty nejlepší hry. Ke kultu WOW, Diabla a Starcraftu se hlásí miliony příznivců, jejichž srdce začala pro tento žánr tlouct již od samého počátky vydání prvních dílů.

Blizzard je tu s námi již od roku 1991. Současné generace hráčů si jen těžko vzpomenou na prvotní tvorbu hry The Lost Vikings nebo Blackthrone. Velkou výhodou této společnosti je skutečnost, že díky brzkému startu mohla využít neobsazeného herního trhu a získat tak přízeň hráčů po celém světě. Hlavní boom odstartovalo vydání hry Warcraft, které proběhlo v roce 1994, tehdy ještě nikdo netušil že se z toho stane světový fenomén. Připomeňme si 3 nejznámější hry, které se nenávratně zapsaly do herní historie právě díky Blizardu a jeho schopnému týmu vývojářů. Ačkoliv je dnes herních studií nespočet, každý dobře ví, které tu byly první.

Diablo

Poprvé se Diablo objevilo na scéně v roce 1995, o rok později následoval datadisk Hellfire. O největší popularitu se postaralo Diablo 2, které bylo vydáno v roce 2000 a o rok později vyšel datadisk Lord of Destruction. Celá trilogie byla zatím ukončena Diablem 3 a datadiskem Reaper of Souls.

Warcraft

Jediná z her, které na trhu uspěly ještě více, než Diablo. Tato fantasy sága prodělala tolik změn a měla tolik pokračování, že si ji vyjmenujeme jen podle dílů. Warcraft začal v roce 1994, následovaly: Warcraft II, Warcraft II: Beyond the Dark Portal, Warcraft III: Reign of Chaos, Warcraft III: The Frozen Throne, World of Warcraft, World of Warcraft: Burning Crusade, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, World of Warcraft: Cataclysm, World of Warcraft: Mists of Pandaria, World of Warcraft: Warlords of Draenor, Warcraft III: Reign of Chaos, Warcraft III: The Frozen Throne, World of Warcraft, World of Warcraft: Burning Crusade, World of Warcraft: Wrath of the Lich King, World of Warcraft: Cataclysm, World of Warcraft: Mists of Pandaria, World of Warcraft: Warlords of Draenor. Jako poslední díl se můžeme těšit na WarCraft IV.

Starcraft

Starcraft znamenal absolutní odloučení od středověkého nádechu her. První StarCraft se objevil v roce 1998 a přinesl s sebou tři rasy, kterým bylo předurčené, aby se postaraly o genocidu ostatních druhů tvorstva, šlo o Terrany, Protosse a Zergy. Tedy o lidskou rasu, pokročilou mimozemskou rasu a následně o biologické stvůry. Další pokračování přišlo až v roce 2010 se StarCraftem 2. Hráči si mohli užít zábavu s díly Brood War, Wings of Liberty a Heart of Swarm.

Podobné články

Komentáře