Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Jazz Jackrabbit: Králík, který si získal srdce všech hráčů

Pokud patříte mezi hráče, kteří si herní svět 90. let pamatují velmi dobře, tak si jistě vzpomenete na hru Jazz Jackrabbit. Jednalo se o fenomén, který byl jasnou odpovědí počítačů na všechny videohry knírače Maria a ježka Sonica. Pokud si vzpomenete i na prohrané hodiny dlouho do noci, kdy jste se sympatickým zeleným králíkem kosili zlé želvy, jistě vás dnešní vzpomínka potěší.

Psal se rok 1994 a ačkoliv byla většina počítačových her velmi primitivní, objevila se mezi nimi náhle hra, která svojí grafikou, a celkovým zpracováním, dalece předbíhala většinu svých konkurentů, jednalo se právě o hru Jazz Jackrabbit. Stylová 2D plošinovka vyrazila do světa s králíkem, který má v jedné ruce velký kvér a namísto doutníku chroupá mrkev. Rázem bylo jasné, že si získá srdce nejenom dětí, ale i dospělých.

Hra disponovala velmi příjemným a nenásilným zpracováním. Likvidovali se zde nepřátelské želvy a hlavním cílem bylo osvobodit krásnou králičí princeznu. Již od počátku se nabízela možnost sbírání bodů pro poměření skóre a také bylo ve hře dostupných hned několik zbraní. Zájem o tuto hru vyvrcholil v roce 1998, kdy bylo vydáno druhé pokračování. Tentokrát už si hráči mohli vybrat mezi 2 králíky, přibyl nový, červený a trhlý králík.

Možná si ještě vzpomenete na úžasnou funkci, kdy se po dvou stisknutích mezerníku proměnily králičí uši na helikoptéru a vy jste se mohli snadno dostat přes překážky. 2. díl byl skutečnou klasikou, která měla propracovaný každý level, mnoho zbraní a ještě zajímavější děj. Jediným zklamáním však bylo to, že druhým dílem téměř vše skončilo. Trh s hrami se koncem 90. let začal raketovou rychlostí rozrůstat a po Jazz Jackrabbit se slehla zem. Od té doby však vyšel ještě další díl, který byl již ve 3D zpracování.

jazz-jackrabbit-2
jazz-jackrabbit-2

Pokud patříte mezi ty, kterým Jazz Jackrabbit zpříjemňoval mládí, tak věřte, že si ho můžete dokonce i znovu stáhnout, na internetu je i zdarma a pokud si rádi zavzpomínáte na herní atmosféru, jakou jste mohli okusit již bezmála před 20 lety, tak to můžete učinit třeba zde.

Podobné články

  • Dokonalost jménem InsidePokud máte již dost velkých áčkových titulů, které vás sice zabaví na dlouhé hodiny, ale jejich mechanismus se v podstatě pořád opakuje dokola, pak […]
  • Blackhole aneb astronautova hardcore odyseaČeské vývojářské studio FiolaSoft znali dosud především herní fajnšmekři, po několika hodinách s Blackhole se vám však toto jméno nesmazatelně vpálí […]
  • TOP 5 her, které nás čekají v roce 2015Uplynulý rok nabídl hned několik skvělých her, letošek se však zatím rýsuje neméně slibně. Vydána totiž bude celá řada titulů, které vzbuzují […]
Komentáře