Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Just Cause 3: Demoliční derby trochu jinak

Just Cause je titul, u kterého je vždy jistotou velká dávka akce, demolování, neskutečných akrobatických výkonů popírání gravitace a dalších fyzikálních zákonů a příběhová linka tak tenká, že máte pocit, že se každou chvilku přetrhne. Výjimkou není ani třetí díl této série, který přináší výbuchy, demolice, ničení, střílení, destrukci, vyhazování věci do vzduchu, rozbíjení, a znovu ničení.

Již při první misi máte jasno, o co ve hře vlastně půjde. Hlavní hrdina jen tak halabala stojí na letící Cesně, v ruce drží raketomet, okolo něj prší kulky z kulometů a on se pak na padáku snáší přímo do připraveného vozu, z něhož vyhodí do povětří celou základnu banditů. To by se dal nazvat jako jakousi vstupní vizitkou do šíleného světa, kde gravitační zákony neplatí a kde je zapotřebí nemyslet na snahu přiblížit se realitě. Just Cause toto prostě nechce. Primární je pro něj zážitek ze hry a zábava hráče a to i za cenu porušení zaběhlých pravidel.

Výbuchy na denním pořádku
Výbuchy na denním pořádku

Stejně tak, jako probíhá první mise, bude vypadat i zbytek celé hry. Neustále se v ní totiž dostáváte do krizových situací, které lze řešit útěkem, nebo rozpoutáním zběsilého pekla, při kterém nezůstane kámen na kameni. Vašim úkolem je v podstatě postupně zdemolovat kompletně celé zázemí nepřátel na obrovském ostrově, který vám nabízí obrovské množství volného pohybu a interakcí.

Výskoky z automobilů také
Výskoky z automobilů také

Tak, jako je celá hra napěchována akcí, je i chudá na příběh. Postavy jsou nezajímavé, vývoj je předvídatelný, hráč v podstatě nemá vůbec potřebu v příběhu jít dál a dál, protože se stejně nedozví nic nového, nebo přelomového. Ovšem pro příběh jsou zde jiné hry. Tady se bude hlavně ničit a to úplně všechno a úplně vším! Možnosti jsou až neuvěřitelné a pokud k tomuto faktu přičteme i skvělou grafiku, třicet hodin čistého času a zábavy je pro vás připraveno.

Vzduch bude vaším druhým domovem
Vzduch bude vaším druhým domovem
Podobné články

Komentáře