Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Killzone II

Killzone II je plnokrevná a opravdu strohá FPS střílečka, která se nepokouší o nějaké experimenty, ale naopak se vrací k samotným kořenům tohoto žánru. Takže žádné ohýbání času a prostoru ani futuristické kvéry, to v této hře vůbec nehledejte. Tady se hraje na vytrvalost, razanci a zuřivost v boji proti červenookým predátorům.

Killzone II je plnokrevnou FPS akcí ze staré školy, která nedá vydechnout a nabízí i několik příjemných překvapení. Zkrátka, dobrá koupě!

V původním Killzone, které vyšlo na konzoli PlayStation 2, a které si hráče získalo svou syrovostí, jste coby po zuby ozbrojený voják čelili nájezdu ne zrovna přátelských Helghastů na planetu Zemi. Poté, co jste je po mnoha krvavých bitvách „vyklepli“ na domácí půdě, rozhodli ti nahoře, že to stále ještě není dostatečná odplata a vyslali válečnou výpravu na rodnou planetu Helghastů. Ti se však rozhodně nechystají vzdát a tak se ihned po příletu radikálně ztenčí řady vašich spolubojovníků a především vesmírných plavidel, která vás měla dopravit zpět domů. Z přeživších bojovníků se utvoří jednotka, jejíž velení, jak jinak, převezmete vy v roli žoldáka Seva.

To je tak vše, co se dá říci k ději Killzone II, který je skutečně až vojensky strohý a přímý, a v této chvíli začíná boj o holý život, což ovšem zřejmě nehodlá pochopit vaše velení a stále na vás štěká rozkazy, které vedou k vytyčenému cíli – totiž zajetí velitele Helghastů. Tahle mise rozhodně nebude procházkou růžovým sadem a domácí vám neustále dávají vědět o tom, že se nacházíte na jejich území a oni vás tu nebudou tolerovat.

Protože jde o domovinu Helghastů, je jejich počet skutečně dechberoucí a neustále se rojí ze všech koutů propracovaného herního světa. V této hře se ale určitě nebudete nudit při kosení tisíců tupých nepřátel nabíhajících na mušku, naopak, díky pokročilé umělé inteligenci Helghasté nevyčkávají vašeho příchodu, ale naopak se vás rafinovaně pokoušejí obklíčit a napadnout ze zálohy, což ještě umocňuje už tak skvělou atmosféru hry. Killzone II totiž dokáže skutečně dokonale navodit pocit, že vám jde o život a že byste se podle toho měli zařídit.

Relativně malá účinnost zbraní, nevelký počet nábojů a nepříliš pestrý arsenál podporuje neblahý pocit, že jste uvízli v jakémsi temném, špinavém světě daleko od domova a že vám skutečně nikdo nepřijde na pomoc. Jediným řešením je tak krýt záda svým spolubojovníkům a spoléhat na to, že oni budou dělat totéž – jakmile přijdete o někoho z jednotky, okamžitě strmě klesne vaše šance na přežití.

A netoleruje se zpoždění ani o minutu. Jakmile totiž ve vysílačce uslyšíte volání o pomoc, máte jen pár vteřin na reakci, v opačném případě jste právě přišli o člena jednotky. To samé však platí i obráceně, tudíž pokud neuváženě utečete svým spolubojovníkům a přepadne vás skupinka Helghastů, moc šancí na přežití nemáte. V Killzone II chybí ukazatel zdraví, vaše zranění symbolizují cákance krve na obrazovce, a v okamžiku, kdy přestáváte vidět před sebe, je nejvyšší čas zapadnout do nějakého úkrytu.

Při průchodu kampaní se dočkáte také několika „oddechovějších“ úkolů typu pokládání výbušniny či otevírání další cesty z řídícího centra. Na cestě do cíle se také dá čas od času nalézt příhodná zkratka, díky níž můžete nepřátele zmást. Jinak vás čeká prostředí podobné obrovským kasárnám, takže překážky v podobě ostnatých drátů či děr po bombardování budou na denním pořádku. Na druhou stranu však toto prostředí skýtá mnoho vhodných úchytů. Ani ty vás ale stoprocentně neochrání – šok, který následuje po okamžiku, kdy váš betonový kryt rozdrtí tank Helghastů, budete ještě dlouho rozdýchávat.

Zkrátka, Killzone II jde ve stopách prvního dílu a nabízí nekompromisní atmosférickou zábavu pro příznivce žánru FPS, navíc je opět velmi povedená po grafické stránce a za propracovanost designu levelů se také rozhodně nemusí stydět.

 

Témata článku

Podobné články

  • The Sims 4: Nejlepší simulátor života?Pokud nás běžný život nebaví, tak se nám nabízejí 2 možnosti, buď ho ukončit, nebo si vytvořit vlastní svět prostřednictvím Sims. Již od počátku se […]
  • Assassins Creed IINaposto precizní zpracování, skvělá hratelnost, úchvatný herní svět a minimálně 20 hodin hraní bez jediné minuty nudy - to je Assassins Creed II.
  • BioshockNeuvěřitelně perfekcionisticky zpracovaný podmořský svět s inteligentními nepřátely, nelineárním příběhem a variabilními zbraněmi, skýtající zábavu […]
Komentáře