Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Live is Strange: časoprostorové toulky

Life is Strange je dlouholetou záležitostí, která upoutala srdce mnoha milionů diváků po celém světe. Minulý rok prak přinesl vyvrcholení celé této série, po které nezůstala snad ani jedna tvář suchá. Pokud se nějakým podivným způsobem stalo, že vás tato hra minula, nyní máte možnost celou záležitost napravit.

Vychází totiž edice všech dílů této hry pěkně pohromadě. Všech pět epizod hezky v jednom balíčku, to je poměrně příjemné. Někomu může styl hry nevyhovovat, a u nás to bylo podobné. Hra je spíš jakýmsi interaktivním příběhem, který sice máte ve svých rukou, ale spíše se jím necháváte unášet, než abyste jej tvořili. Ovšem Live is Strange je jiný. Nabízí vám totiž takový zážitek, který lecjaký film, hra a dokonce ani kniha nenabízejí.

Záhadná dívka s modrými vlasy
Záhadná dívka s modrými vlasy

Celý děj příběhu se točí okolo mladé dívky Max, které se přihodí prapodivná věc ve škole. Její spolužák postřelí její kamarádku a Max v nervovém vypjetí najednou vrátí čas. Od té chvíle se její život kompletně celý otočí na ruby. Díky tomu že Live is Strange je tak dlouhou záležitostí, máme zde opravdu hodně velký prostor pro vývoj postavy Max. Postupně s tím, jak hra pokračuje, její osobnost se vyvíjí a mění. Z počátku ani neví, co to vracet čas znamená, a už vůbec jí nenapadne, kolik starostí okolo jí to způsobí.

Life Is Strange™_20150202020852
Nejlepší kamarádka

Ve hře se potkáte s obrovským množstvím postav, na které si děláte své názory, podle kterých poté volíte. Postavy jsou ovšem komplikované a vy vůbec nevíte, zdali jsou vaše rozhodnutí správná. Nikdy zde není postava jasně vykreslená a tak se při argumentech, rozhodnutích a výrocích pořádně zapotíte.

Největší rival
Největší rival

Je velmi těžké definovat o čem vlastně hra je, protože pro každého znamená něco úplně jiného. A ruku na srdce, kolik her s těmito vlastnostmi znáte? Proto stojí Live is Strange minimálně za vyzkoušení.

Nebo je to celé jinak?
Nebo je to celé jinak?
Témata článku

Podobné články

  • Herní zážitky z Middle-Earth: Shadow of MordorHra Middle-Earth: Shadow of Mordor je důkazem, že si kvalitní film zaslouží i kvalitní hru. LOTR je doslova světovým kultem, ke kterému se hlásí […]
  • Goro, čekáš na mě? Nenechte se rozdrtit v Mortal Kombat XMortal Kombat je jednou z her, které si už mnoho let drží prvenství mezi nejznámějšími hrami, známe ji z heren po celém světě a pochopitelně i z […]
  • Mass Effect IINaprosto jedinečný, dosud neviděný herní zážitek, který je až neuvěřitelně komplexní, impresivní a myšlenkově o mnoho hlubší, než jsme u průměrných […]
Komentáře