Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Mafia

Rok 2002 byl, co se herní historie týče, velice významný. Nejenže vyšel 2. díl slavné zabijácké série Hitman s podtitulem Silent Assasin, ale hlavně (díky bohu pro nás) Mafia: The City of Lost Heaven, který reprezentuje český herní průmysl seč může ještě dnes.

Hlavním hrdinou tohoto mafiánského příběhu je jistý Tommy Angelo, obyčejný taxikář, kterému to v době krize moc nenese. Když si jednou zastaví, aby si dal šlofíka a posílil se cigaretou, dohoní ho dva ozbrojení chlápci a donutí ho, aby je odvezl zpátky k Donu Salierimu. Jelikož nemá na výběr, musí splnit úkol. Jako poděkování získá velké množství peněz a nabídku práce od nejmocnějšího muže ve městě. Ale ať se brání, jak se brání, musí se stát mafiánem. Jeho obličej si totiž dobře zapamatovali Morellovi gangsteři, kteří nemají ostych a vydají se Tommyho zabít. Jediné místo, kde je nyní vítán je Salieriho bar, kde se zaučí do mafiánského řemesla.

Postupem hrou budete zjišťovat, že Angelo není jen nějaká tupá marketingová ikona, nýbrž člověk, který slyší, vidí, cítí a reaguje na dění v okolí. Některé šéfovy výroky se mu nemusí líbit, ba dokonce i jeho úkoly. Je docela škoda, že hráč nemůže Tommyho jednání nikterak ovlivnit, ale to hře na kvalitách neubírá.

Po dokončení příběhového módu se vám odemkne extrémní jízda, ve které si můžete z 51 zpřístupněných aut přilepšit na rovných 70. Získáte je tak, že splníte směsici různorodých bláznivých úkolů, jako je např. Zabití Speedieho Gonzálese.

Mafia: The City of Lost Heaven nabízí rozsáhlý vozový park. Ten zahrnuje 70 aut 15ti značek, jejichž jméno upravili vývojáři tak, aby nevznikly spory o autorská práva. Tudíž zde potkáte různá dobová vozidla typu Mercedes-Benz 500 K či Duesenberg Model J, přejmenovaná na Celeste Marque 500 K a Trautenberg Model J atp.

A aby toho nebylo málo, i pořádných zbraní se zde najde na dost! Uvedeme hráči velice oblíbený Thompson vzor 1928 nebo US Springfield 1905.

Po grafické stránce byla hra svou dobou na špici, ba dokonce i lepší než u konkurenčního GTA. Dnes se již mezi špičku ředit nemůže, ale to není nic, co by mělo zkazit hráčský zážitek.

Hru doprovází různé dobové soundtracky tehdy známých skupin jako Mills Brothers, zpěváků Django Reinhardt či Latcho Drom. Jde především o jazz a do Mafie se hodí dokonale, neboť podbarvují již tak skvělou atmosféru a zlepšují celkový zážitek z hraní.

 

9.7 /10 hodnocení hry
Témata článku

Podobné články

  • Mafia 3: Co se chystá?Třetí díl pro nás poměrně zásadního herního titulu jménem Mafie, se nám představí co nevidět. Velké množství hráčů na ní nadává už jen z principu, […]
  • The Sims 4: Nejlepší simulátor života?Pokud nás běžný život nebaví, tak se nám nabízejí 2 možnosti, buď ho ukončit, nebo si vytvořit vlastní svět prostřednictvím Sims. Již od počátku se […]
  • Jak Blizzard změnil celý světBlizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, […]
Komentáře