Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Master of Orion: Ovládněte galaxii

Vesmírné objevování, dobývání, prozkoumávání, stavění a strategie, to je hlavní náplní novinky jménem Master of Orion.

Master of Orion je zástupcem klasické 4X strategie, ve které je vašim úkolem prozkoumávat, rozšiřovat, využívat a vyhlazovat. Vy, coby vůdce jedné z jedenácti frakcí máte k dispozici kompletně celou galaxii, ve které si můžete hrát jako na písku. Hra má opravdu obrovský rozsah, a i přesto jde až neuvěřitelně do detailu. Z počátku se může totiž zdát, že se jedná o hru typu Civilizace. Startuje na domácí planetě, která vám začne být brzy malá, a tak se podíváte zase o kus dál a pak ještě dál, až najednou ovládáte již celou galaxii. Do toho samozřejmě válčíte, volíte svou strategii budování, i vývoje nových technologií.

6898feb8
Velké množství ras

Začnete osidlovat nejbohatší planety, vyvíjet nové technologie, vytvářet nové jednotky a najednou si všimnete, že jakýmsi způsobem lze upravovat každou z postavených lodí. Zjistíte, že upravovat jdou zbraňové systémy, štíty lodí, její nosnost, dostřel, umělé inteligence, hybnost, výkon lodi a mnoho dalšího. A pak si najednou uvědomíte, že to není jen tak nějaká možnost, ale že je to vlastně povinnost, lodě ručně upravovat.

Velké množství úprav lodí
Velké množství úprav lodí

Můžete vše samozřejmě nechat na automatickém nastavení, ovšem to přijdete o pořádný kus zábavy. Pomalu totiž začnete typem lodí nastavovat i svou bitevní taktiku. Buď budete vytvářet houfy menších lodí, nebo se spolehnete na monstrózní plavidla s pořádně dlouhým doletem. Ale můžete vymyslet i zcela osobitou strategii.

Příjemné prostředí
Příjemné prostředí

S tím souvisí i další strategie, a to strategie bitevní a technologická. Bitevní strategie bude samozřejmě záležet na tom, jaké typy lodí postavíte. Strategie technologická bude zase určovat, jak se vám bude dařit z ekonomické, ale i populační stránky. Bude záležet, jako moc znečišťovat své planety budete, a jak moc vyděláte peněz.

Zkrátka ve hře je takové množství prvků, že vám z toho půjde hlava kolem, pokud se vám je však podaří zkrotit, máte postaráno o zábavu na opravdu hodně dlouho.

Podobné články

  • Jak Blizzard změnil celý světBlizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, […]
  • The Sims 4: Nejlepší simulátor života?Pokud nás běžný život nebaví, tak se nám nabízejí 2 možnosti, buď ho ukončit, nebo si vytvořit vlastní svět prostřednictvím Sims. Již od počátku se […]
  • Vrchol sousedské nenávisti: Neighbours from HellČeská republika je velmi známá tím, že jsme nerudní vůči svým sousedům a vzájemná nenávist dokáže dorůst až do kritických stavů, kdy nám nezbude nic […]
Komentáře