Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Mirror’s Edge Catalyst

Pokud patříte mezi milovníky volnomyšlenkářského pohybu po střechách opravdu vysokých budov, pak se vám zcela určitě bude líbit i naše dnešní recenze. Představíme si totiž pokračování velice úspěšné hry Mirror´s Edge, která nám opět přináší starou Dobrou Faith a její skvělé parkourové schopnosti.

První díl se stal tolik populárním především díky svému nápadu. Volný pohyb, dokonale promakané přenesení parkourového pohybu k hráči a absolutní dynamika, to byly prvky, které hráče na této hře tolik bavily. Druhý díl se ujal v podstatě toho samého a nutno říci že velmi obstojně.

getthumbnail (1)
Glass city

Například příběh druhého dílu je mnohem více strhující a nápaditý, než tomu bylo u jedničky. Obsahuje sice velké množství otřepaných klišé, ale ty s celkovým prostředím poměrně dobře korespondují. Právě prostředí je další naprosto úchvatnou věcí. Město Glass, které tvoří velké množství mrakodrapů, se zmítá v souboji velkého množství korporací, které město řídí a mezi kterými existuje i jakýsi odboj běžců a Faith se stává jedním z nich.

Pohyb
Pohyb

Má k dispozici v podstatě celou kompletní mapu, která je sice do určité míry omezená, a brzy jí budete znát nazpaměť, ale dává vám v podstatě úplnou svobodu. Při jejím prozkoumávání budete narážet na kolegy, kteří pro vás budou mít vždy nějaký ten úkol navíc, ale také na protivníky. Těm se můžete buď vyhnout, nebo se jim postavit. Na střelné zbraně zapomeňte, těch se Faith již zřekla. Místo nich máte k dispozici celou škálu opravdu zajímavých chvatů, kopů, úskoků a dalších pohybů, které mezi sebou musíte kombinovat v závislosti na typu nepřítele, ale také na typu prostředí. Strategické myšlení tedy bude potřeba.

I přesto však několik malých mušek tento titul má. Patří sem především umělá inteligence nepřátel, a grafické zpracování, které patří spíše k průměru. I přesto tuto hru určitě doporučujeme.

Podobné články

  • Mirror’s Edge Catalyst – EA vydává betu a trailerTaké jste hráli skvělou akční záležitost jménem Mirror's Edge? Jednalo se hru zasazenou do budoucnosti, kdy rychlí kurýři šplhali po střechách domů, […]
  • Civilization VIAsi tak před šesti lety byl vydán pátý díl tohoto herního titulu, a od té doby jako by se po něm zem slehla. Nyní však studio Firaxis oznámilo […]
  • Takto měl vypadat Star Wars Battlefront 3Star Wars Battlefront je titul, který je nám dnes znám jako projekt od EA DICE. Ovšem tato hra byla již předtím v rukách studia Pandemic, které […]
Komentáře