Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

My jsme manažeři aneb všichni hrají FM

Football Manager patří již po dlouhá léta k nejtrvanlivějším herním značkám. Každý, kdo měl někdy tu čest s libovolným dílem FM, dobře zná onen pocit ,, ještě jeden zápas a jdu spát“, který v praxi znamená hraní až do rána, protože tu Ligu mistrů přece musím vyhrát.

Fotbalem nedotčené hráče zase můžou o návykovosti FM přesvědčit statistiky na Steamu, kde se aktuální díl rok co rok drží v první desítce nejhranějších her a počet hodin strávených manažerováním jde u drtivé většiny hráčů notně přes stovku. Že si FM ,,oběti“ nevybírá a propadají mu lidé jakéhokoliv věku či povolání se vývojáři ze Sports Interactive rozhodli demonstrovat v sérii videí propojených hashtagem WeAreTheManagers, v nichž svůj vztah k FM vysvětlují zajímavé osobnosti, včetně současných či bývalých fotbalistů.

Druhá práce

Francouzský komik Baptiste Lorber propadl kouzlu FM již v mládí a tato vášeň ho neopustila ani v dnešní době, kdy mu velkou část dne zaberou pracovní záležitosti. Hrát pravidelně FM je podle něj jako mít druhé zaměstnání, čas na něj si ale najde vždy.

Životní rozhodnutí

Jak se z pozice hráče FM dostat do reálného fotbalového klubu vypráví ve svém medailonku reklamní manažer španělského celku CD Torrevieja Chris Darwen. Život v Londýně ho kdysi štval natolik, že se s přítelkyní rozhodl přestěhovat do slunného Španělska. Jenže kam? Chris nechal rozhodnout FM – vybral dvě města, za jejichž kluby rozjel herní kariéru. Jako první se mu povedlo postoupit právě s Torreviejou a o lokalitě pro stěhování bylo rozhodnuto. Španělský klub následně Chrisovi v realitě učaroval natolik, že se mu v něm podařilo najít práci jako ředitel reklamní sekce.

Pokračování reality

Jeden by si myslel, že belgický záložník Tottenhamu Nacer Chadli bude mít fotbalu dost z běžného života a na odreagování si vybere úplně odlišná témata. Opak je ale pravdou, Chadli je prý vášnivý hráč FM, kde nejraději manažeruje sám sebe. Hra mu navíc slouží jako užitečný zdroj informací o soupeřích, se kterými se potkává v soutěžních zápasech.

Propařené mládí

Bývalý gólman Chelsea a současný manažer irské jedenadvacítky Carlo Cudicini hraje FM již od počátku své fotbalové kariéry a podle jeho vyprávění není mezi fotbalisty zdaleka jediný. Během angažmá v Chelsea prý pravidelně soupeřil se spoluhráči, například se samotným Johnem Terrym. FM nyní Cudicinimu pomáhá také v zaměstnání, jakožto manažer totiž někdy obrovskou herní databázi využívá pro zjišťování informací o hráčích i klubech.

Další příběhy budou postupně přibývat na stránce WeAreTheManagers.com, kam také můžete přes sociální sítě přidat vlastní zážitky.

Podobné články

Komentáře