Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Na kolik si přijdou herní vývojáři

Zajímalo vás někdy, jaké platy mají vývojáři, kteří se pohybují v herním průmyslu? Pak vám přinášíme výsledky poměrně zajímavé ankety. Celkem v ní bylo osloveno celkem 6 tisíc vývojářů z celého světa, kteří byly anonymně osloveni, aby prozradili více o svém finančním ohodnocením.

Do ankety byli zapojeni vývojáři s minimálně tříletou zkušeností v oboru, kteří otevřeně, avšak anonymně promlouvali o svých platech. Z průzkumu vyplynulo, že programátoři si jsou schopni vydělat v průměru od 73 tisíc dolarů, do 104 tisíc dolarů ročně. Platové ohodnocení se zde liší v závislosti na vykonávané funkci od technického ředitele, hlavního programátora a programátora.

Grafici a animátoři jsou na tom o něco hůře. Výtvarný ředitel si přijde na 65 tisíc dolarů. Hlavní grafik na 68 tisíc dolarů a grafik na 61 tisíc dolarů. Design hry je o něco štědřejší, protože kreativní ředitel si přijde na 72 tisíc dolarů. Scénárista na 61 tisíc dolarů a herní designér na 54 tisíc dolarů.

Produkce hry na 66 tisíc a výkonná produkce s více jak šesti lety praxe na 127 tisíc dolarů ročně. Zajímavé je, že například testři si ročně přijdou pouze na 29 tisíc dolarů. Jak je vidět, platové ohodnocení není nikterak špatné.

Musíme však brát v potaz, že se jedná o celoplošný výsledek, který ovlivňují velká studia zámořských společností. Dobrou zprávou je však to, že platové ohodnocení všech, kteří se na vývoji herních titulů podílejí, neustále stoupá. Nejlépe si samozřejmě stojí stále lidé z produkce, a obecně platí, že se vyplatí vydržet u řemesla, protože platové ohodnocení rapidně narůstá s každým rokem zkušeností v oboru. Pokud tedy i vy koketujete s myšlenkou stát se herním vývojářem, určitě se do toho pusťte, škodní nebudete.

Podobné články

Komentáře