Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Nejlepší herní soundtracky (1. část)

Jednou z nejdůležitějších složek, která vytváří atmosféru hry, je bezpochyby hudba. Můžete mít skvělou grafiku i strhující příběh, ale pokud to vše bude doprovázeno nudným či otravným soundtrackem, mizí kouzlo hry bleskovým tempem. Vývojáři tento fakt pochopili již dávno a o soundtracky AAA titulů se mnohdy starají opravdová esa hudební scény. Jaké nejlepší kousky už jsme mohli při hraní poslouchat?

The Elder Scrolls 3: Morrowind

Legendární skladba, kterou často rozpoznají i lidé TES naprosto netknutí. Skladba Nerevar Rising je dílem Jeremyho Soula, skladatelského génia, jehož jméno v našem přehledu ještě několikrát zmíníme.

Medal of Honor Allied Assault

Jedna z nejlepších stříleček v herní historii, která proslula především skvěle zpracovaným vyloděním v Normandii, nabídla kromě výtečné hratelnosti a na svou dobu nadprůměrné grafiky i chytlavý soundtrack. Z několika povedených skladeb jsme vybrali dílo Michaela Giacchina, které se ve hře objevuje jako ústřední melodie.

Crysis 2

Pořádně nadupaná atmosféra byla vždy základním poznávacím znakem série Crysis. K parádní grafice se tvůrci druhého dílu rozhodli přidat i monumentální soundtrack, a na jeho tvorbu si vybrali osobu nejpovolanější. Autorem totiž není nikdo jiný než slavný Hans Zimmer, který stojí například za hudbou Pirátů z Karibiku či Počátku.

Assassin’s Creed

Vlajková loď Ubisoftu možná disponuje zmateným příběhem, o parádní atmosféru se ale stará vždy pohledný zevnějšek a k tomu výborná hudba, za kterou stojí dánský skladatel Jesper Kyd, tedy muž, který stvořil soundtracky například pro Borderlands či Darksiders.

The Witcher

Oba dosud vydaní herní Zaklínači nabídli fanouškům dokonale zprostředkovanou atmosféru Sapkowského knih. Kromě skvělého příběhu a propracované grafické stránky na tom má lví podíl i hudební podklad, do kterého je radost se zaposlouchat.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější herní skladby? Které soundtracky byste rádi viděli v další části našeho přehledu? Napište nám svůj názor do komentářů.

Podobné články

  • Nejlepší herní soundtracky (2. část)Nedávno jsme vám přinesli 1. část článku s několika opravdu špičkovými herními soundtracky. Skvělou hudbu ale samozřejmě má mnohem více her, než […]
  • Velkolepé intro Zaklínače 3 je tadyPravděpodobně nejočekávanější hra současnosti, RPG Zaklínač 3: Divoký hon, se opět o něco poodhalil nedočkavé hráčské veřejnosti. CD Projekt totiž […]
  • Velký přehled podzimních herních hitůV nevyzpytatelném herním průmyslu má počítačový hráč každoročně několik jistot. EA oznámí nový Battlefield, zanikne několik onlinovek, série […]
Komentáře