Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Nejlepší herní soundtracky (2. část)

Nedávno jsme vám přinesli 1. část článku s několika opravdu špičkovými herními soundtracky. Skvělou hudbu ale samozřejmě má mnohem více her, než které jsme minule mohli zmínit. V druhé části našeho speciálu si tak představíme několik dalších kousků, které by si všichni hráči měli poslechnout v rámci základního vzdělání.

Mass Effect

Sci-fi série Mass Effect patří ke klenotům herního světa. Slavní vývojáři z Bioware nenechali nic náhodě a skvělý příběh a zábavnou hratelnost doplnili podmanivým soundtrackem, který se dá bez obtíží poslouchat samostatně. Především díky němu byly velkolepé momenty, kterých se především ve třetím dílu vyskytovalo několik, nezapomenutelnou záležitostí.

Guild Wars

Úspěšné MMORPG Guild Wars patří k těm hrám, které si v tomto konkurencí nabytém žánru dokázaly vybudovat pevnou pozici. Po legendárním prvním dílu doplněném o několik datadisků vyšlo předloni pokračování, které sklidilo zasloužený úspěch. Tvůrci druhého dílu neváhali do soundtracku použít ústřední melodii z jeho předchůdce a rozhodně neudělali chybu.

Far Cry 3

I k nekompromisní akční jízdě vám může hrát parádní hudba, jak dokázali tvůrci tropické akce Far Cry. Ústřední znělka je dílem Briana Tylera, který má na kontě soundtracky pro všechny filmové Expendables či čtvrtý díl série Assassin’s Creed.

XCOM: Enemy Unknown

Vydání Enemy Unknown provázely obavy, zda se hra dokáže vyrovnat slavné klasice strategického žánru, sérii X-COM. Pesimistická očekávání se naštěstí ukázala jako neopodstatněná. K záchraně světa před mimozemskými vetřelci nám navíc tvůrci přihodili povedený soundtrack, se kterým jdou tahové bitvy skvěle od ruky.

Dragon Age: Origins

Začali jsme Bioware, skončíme Bioware. První Dragon Age patří k nejlepším RPG za poslední roky, a pokud už snad někdo zapomněl na parádní hratelnost, pamatuje si alespoň skvěle napsané charaktery. Jedním z nich je bezesporu bardka Leliana, která své povolání potvrzuje touto baladou. Hlas jí propůjčila zpěvačka Aubrey Ashburn.

Co považujete za nejlepší soundtrack, který jste kdy ve hrách slyšely? Napište nám svůj názor do komentářů.

Podobné články

  • Nejlepší herní soundtracky (1. část)Jednou z nejdůležitějších složek, která vytváří atmosféru hry, je bezpochyby hudba. Můžete mít skvělou grafiku i strhující příběh, ale pokud to vše […]
  • Velký přehled podzimních herních hitůV nevyzpytatelném herním průmyslu má počítačový hráč každoročně několik jistot. EA oznámí nový Battlefield, zanikne několik onlinovek, série […]
  • TOP 5 her, které nás čekají v roce 2015Uplynulý rok nabídl hned několik skvělých her, letošek se však zatím rýsuje neméně slibně. Vydána totiž bude celá řada titulů, které vzbuzují […]
Komentáře