Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

No Man´s Sky: je potřeba objevovat

No Man´s Sky zcela určitě patří mezi tituly, na které se letos opravdu hodně čeká. Jedná se o hru, ve které budete muset objevovat, přežívat, stavět a zapojovat mysl, a to celé v naprosto úžasných světech, které neznají hranic.

no-mans-sky-screenshot-02_1920.0.0
Jedinečná fauna i flora

O co se vlastně jedná? Vy se jako pilot vesmírné lodi ocitnete uprostřed vesmíru, a když říkáme uprostřed vesmíru, myslíme tím ten opravdový a skutečný vesmír s miliardami a miliardami planet. Myslíte si, že si děláme srandu? Neděláme! Hra funguje na jednom matematickém a zázračném vzorci, který genericky propočítává kompletně celé univerzum, které je stálé a neměnné. Pokud tedy někde najdete velkou skálu, a za nedlouho po vás na stejnou planetu dorazí někdo další, objeví tu naprosto stejnou skálu.

úžasné prostředí
úžasné prostředí

Nepočítejte však s tím, že by se jednalo o hru vytvářející pevné sociální vazby. Zda během svého hraní narazíte na jednu či dvě osoby, budete mít opravdu štěstí. Je to dáno právě onou neskutečně obrovskou rozlehlostí herního prostředí. Budete narážet na stále nové a nové planety s naprosto jedinečným ekosystémem, faunou i florou. Každá planeta má vlastní roční cykly, cykli počasí a vzdálenosti od okolních planet. To určuje střídání dne a noci, výskyt chladu, nesnesitelného horka, radiace či obsah kyslíku v atmosféře.

Působivá grafika
Působivá grafika

A proč vlastně toto všechno? Protože to čeká jen a jen na vás. Je potřeba, abyste objevovali nové a nové druhy živočichů, za které získáte nejen zajímavou odměnu v podobě herní měny, ale také budete mít tu čest nově objevený druh pojmenovat. V praxi to znamená, že všichni ostatní hráči budou potkávat druh tvora právě s vaším jménem a bude to tak již na vždy.

To je ovšem výčet pouhého základu toho, co vám hra nabízí. Více vám ovšem nebudeme prozrazovat, abychom vás neochudili o ty neuvěřitelné zážitky. Tak směle do toho!

 

Podobné články

Komentáře