Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Pokemon GO trhá rekordy

I přesto, že jsme magazín zaměřující se především na tituly pro naše stolní miláčky, museli bychom být hluší a slepí, abychom si nevšimli momentálního trháku jménem Pokemon GO. Tento titul trhá jeden rekord za druhým a to nejen ty finanční.

Jak Pokemon GO funguje a jak vypadá, vám asi říkat nemusíme, protože to stejně již všichni víte, a to i přesto, že oficiální verze pro Evropu byla spuštěna teprve včera. Pro USA a Oceánii však tato aplikace běží již něco přes jeden týden, a za tak krátkou dobu zde stihla udělat obrovskou díru.

maxresdefault (2)
titul, který hýbe světem

Tou největší je asi finanční tržba, která velice rychle přeskočila hranici 14 milionu dolarů, což je více než Pokemon Shuffle Mobile. Do budoucna se navíc očekává, že tato částka ještě mnohem více poroste s tím, jak se titul bude dostávat do nových a nových částí celé planety a my pevně věříme, že Nintendo bude dělat vše pro to, aby se tak opravdu stalo.

prostředí hry
prostředí hry

Krom finančních rekordu aplikace trhá i rekordy užívanosti. Jen v Americe si tuto aplikaci stáhlo již 6% všech obyvatel, z čehož více jak 60% uživatelů spouští aplikaci denně. Ta tak přeskočila doposud nepřeskočený Twitter.

lamač rekordů
lamač rekordů

Tyto statistiky navíc vycházejí z oficiálně stažených verzí, ale vzhledem k tomu, že se na internet dostala volně stažitelná verze aplikace, skrze kterou šlo hrát Pokemon Go i jinde než v USA, tak lze předpokládat, že čísla těchto statistik jsou mnohem vyšší.

to je Pokemon Go!
to je Pokemon Go!

Jak jsme říkali již na začátku, nyní si můžete aplikaci stáhnout oficiálně i pro vaše platformy Android a iOS, a hrát tak hru absolutně bez rizika, a stát se tak součástí tohoto obrovského fenoménu. Zdali se bude jednat o záležitost s jepičím životem, nebo to bude běh na delší trať, se teprve uvidí. Nicméně potenciál je zde obrovský, a pokud vývojáři doladí pár detailů, která hru ještě vylepší, máme se opravdu na co těšit.

Podobné články

Komentáře