Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Průvodce Gamescomem 2015

Kdy? Kde? Proč se těšit? Odpovědi naleznete v našem přehledu.

Co je to

Po E3 největší herní akce roku, nám Evropanům výrazně bližší tím, že se již tradičně koná v německém Kolíně nad Rýnem. S konkurencí z Los Angeles se sice Gamescom nemůže měřit co se velkoleposti prezentace týče, jinak ale o mnoho nezaostává a pro evropské hráče tak jde o vítanou příležitost, jak zažít atmosféru velké herní akce bez nutnosti vyhodit celou výplatu za letenky. Počtem návštěvníků a rozlohou využitých prostor navíc Gamescom E3 válcuje na celé čáře – jenom loňský ročník navštívilo přes 335 tisíc hráčů, na které čekalo přes 700 vystavujících z 88 zemí.

gamescom2012

Kdy je to

Akce je na programu již tento týden, probíhá totiž od středy pátého srpna do neděle devátého. Již zítra ale začínají uzavřené konference jednotlivých herních společností, tedy to, díky čemuž se nad Gamescomem podobně jako nad E3 vznáší mrak netrpělivých očekávání. Krátce po poledni (12:30) zahájí sérií prezentací vývojáři z Nordic Games, kteří do Kolína přivezou zajímavé tituly jako The Guild 3 nebo Spellforce 3. Nejdůležitější zítřejší událostí bude ale jednoznačně tiskovka Microsoftu, jejíž začátek je naplánován na 16:00. Na rozdíl od E3, sledování konferencí z Gamescomu nevyžaduje hektolitry kafe a ponocování až do rána. Prezentace EA je na programu ve středu v krásných 9:30, krátce nato ovládne scénu Blizzard, jenž by měl začínat v pravé poledne. Další prezentace pak navazují během středečního odpoledne i následující den.

Hlavní taháky

Mafia 3. Stačí? Pokud ne, můžeme přihodit ještě Dark Souls 3, AC Syndicate, Star Wars Battlefront či Need for Speed, nedávno oznámené druhé pokračování legendární české hry ale bude jednou z hvězd akce, ať je konkurence jakákoliv. Očekávání jsou o to větší, že o hře prakticky vůbec nic nevíme, kromě několika spekulací, které pracují s dosud jediným zveřejněným obrázkem a děj zasazují do Ameriky 60. -70. let minulého století. Odhalení Mafie 3 proběhne ve středu odpoledne, pozvaným novinářům bude na uzavřené předváděčce k dispozici hratelná verze, zbytek lidstva se bude muset spokojit s trailerem. Na své si ale během Gamescomu přijdou i fanoušci další velkých hitů, protože kromě obligátní dávky nových trailerů, informací a screenů budou na stáncích některých společností k dispozici také hratelné verze chystaných titulů. Například z produkce Ubisoftu si tak hráči budou moci vyzkoušet AC Syndicate, Rainbow Six Siege, The Division i historickou řežbu For Honor. Od ostatních vývojářů jsou zase potvrzené gameplay ukázky z Rise of the Tomb Raider, Just Cause 3 či Dark Souls 3.

Podobné články

Komentáře