Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

První dojmy z Battlefield 1

Zatímco většina současných stříleček sahá stále více, a více, hlouběji do budoucnosti, Battlefield se rozhodl jít zcela opačnou cestou a své úsilí vložit do titulu který se věnuje prvnímu světovému konfliktu.

Momentálně vyšla beta verze hry, takže je možné ozkoušet si jí na vlastní kůži. V ní se dostanete do mise, která je inspirovaná příběhem o Lawrencovi z Arábie. Budete tedy součástí bojů mezi Brity a Osmanskou říší. Mapa je spíše holá poušť, a jen sem tam je domek a jedno malé městečko. Čeho je však na mapě mraky, jsou jednotek vojáků, vojenské techniky a mariňáků. Díky tomu je zde velice silná atmosféra, která by se dala krájet.

battlefield-1-gameplay-trailer-image-1
Krutá válka

Herní mechanismus celé hry je naprosto brilantní, protože mapa je takovým malým sandboxem. Můžete se sice schovat do domu, ovšem nikdy nemáte jistotu, zda ho zrovna nestrhne tank, nebo letecké bombardování. To samé platí i o zbraních, jelikož se jedná o zbraně značně historické, jejich palba je pomalejší, zásobníky menší a vy jste tak nucení u hraní více přemýšlet, což ovšem není vůbec nepříjemné. Do toho všeho vás občas může zastihnout i písečná bouře, která zhoršuje dohled, zbavuje vás sniperů a přenáší boj na velmi krátkou vzdálenost.

v nejryzejší
Jízda na koni

Ve hře můžete osedlat koně i tank. U obou případů je hratelnost zcela odlišná. Tank se snadno poničí třeba i jedním granátem, ale lze jej i opravit, pokud na to máte tu schopnost. Velmi zajímavá je kavalerie, tedy boj z koně. Stáváte se v ní velice zranitelnými a střelba z koně je velmi náročná. A zapomenout bychom neměli ani na letadla, která vrhají bomby a dělají z mapy vždy salát jiných barev a chutí.

Pokud tedy holdujete historii a téma prvního světového konfliktu je vám blízké, určitě byste měli Battlefield 1 vyzkoušet. Nejedná se o simulaci, a ani to od Battlefieldu neočekáváme, i přesto si pozornost zaslouží, protože se jedná o mimoř

podobě
Ilustace ze hry
Podobné články

Komentáře