Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl

Rok 2007 se stal klíčovým pro tisíce nedočkavců, kteří se stále nepřestávali těšit na neustále odkládané a zdržované vydání hry S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl. Ohledně této hry ale platí naprosto bezezbytku, že trpělivost přináší růže.

Již z testů předcházejících vydání bylo jasné, že S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl nebude tuctovou hrou. To, co se však objevilo na pultech obchodů, hráčům doslova vyrazilo dech!

Úchvatná a nezaměnitelná atmosféra strachu, detailní ztvárnění opuštěné a omšelé krajiny, volnost a svoboda. Váš život je jen ve vašich rukou. S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl vychází z velice známé havárie jaderné elektrárny v Ukrajinském Černobylu a vypráví alternativní dějiny tohoto nezdařeného pokusu lidstva o zkrocení energie jádra. Děj hry začíná v roce 2006, kdy v elektrárně došlo k druhému výbuchu (ve skutečnosti již byla odstavena). Tentokrát se však stalo něco nepředvídatelného – výbuch naprosto změnil okolí elektrárny a v okruhu asi 30 km se vytvořil prostor zvaný Zóna.

V tomto okamžiku do hry vstupuje hráč v kůži jednoho z dobrodruhů, kteří si říkají STALKEŘI. Tihle chlápci se navzdory nebezpečí pohybují na území Zóny. Důvody k tomu mají různé, některým jde jen o peníze za nálezy, které vynášejí ze Zóny (tzv. artefakty), jiní se pokoušejí Zónu prozkoumat a další dokonce zničit.

Vzájemná neslučitelnost těchto názorů vedla k vytvoření klanů, které spolu uvnitř Zóny tvrdě bojují. Vy se můžete přidat ke kterékoliv z nich, přičemž své rozhodnutí můžete v průběhu hry měnit. Nebo také můžete zůstat neutrální. Je však třeba počítat s tím, že tím výrazně ovlivníte svůj život v Zóně.

S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl vás naprosto pohltí svou atmosférou – temné a neuvěřitelně depresivní, prakticky pusté exteriéry, které dokonale nabudí pocit vysídlené, zakonzervované krajiny, a ještě temnější a opravdu nepříjemně stísněné a omšelé interiéry, kde vás bude děsit každé zašramocení – v tom spočívá kouzlo S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl.

Věřte, že po čase samoty budete vděčně kvitovat společnost ostatních STALKERŮ. NPC postav je ve hře požehnaně, stejně jako monster, která vznikla mutací díky všudypřítomné radioaktivitě. S každou z nich (samozřejmě krom úhlavních nepřátel) můžete vést určitý dialog a obchodovat nutnosti pro přežití v Zóně.

Velice realistické je střídání dne a noci, které ovlivňuje vaši šanci na přežití v Zóně. Mění se také počasí. S.T.A.L.K.E.R – Shadow of Chernobyl nabízí i na dnešní poměry velice slušnou grafiku (ke stažení jsou i různé mody s vylepšenými texturami, stíny a světly apod.).

Zbraňový arsenál je poměrně pestrý, včetně granátů. Specialitou jsou vesty, které částečně zajistí ochranu před kulkami, radiací, chemií a dalšími nástrahami Zóny, Geiger-Milerovy počítače, pomocí nichž sledujete radioaktivitu, a také vyhledávače artefaktů.

Video

 

Podobné články

  • Herní zážitky z Middle-Earth: Shadow of MordorHra Middle-Earth: Shadow of Mordor je důkazem, že si kvalitní film zaslouží i kvalitní hru. LOTR je doslova světovým kultem, ke kterému se hlásí […]
  • S.T.A.L.K.E.R – Clear SkyAtmosféra, ze které běhá mráz po zádech, podkreslená skvělou hudbou. Desítky hodin zábavy. Vyvážený mix akční a dějové linky v úchvatném grafickém […]
  • Jak Blizzard změnil celý světBlizzard Entertainment je pojem, který navždy změnil celý herní svět a rozdělil ho na několik dílů. Z dílny této společnosti, již více než 20 let, […]
Komentáře