Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Sacred II: Fallen Angel

Sacred je jméno, které jistě není neznámé všem příznivcům žánru RPG. Přestože od vydání prvního titulu tohoto jména uběhlo už hodně času, stále se najdou hráči, kteří na něj vzpomínají, a po právu si zasloužil označení jednoho z nejlepších klasických RPG – vždyť bylo přirovnáváno ke kultovnímu Diablu II. A tak není divu, že se fanoušci před časem dočkali pokračování, tentokrát s podtitulem Fallen Angel.

Výborná hratelnost, množství zbraní, questů a NPC postav zasazených do fantastického světa s hezkou grafikou – pro fanouška žánru skvělá volba, pro fanouška prvního dílu povinnost. Sacred II: Fallen Angel

Koncept Sacred II: Fallen Angel je věrný klasickému RPG schématu. Na jedné straně tedy stojí padouch, který touží po vládě nad rozvráceným světem Ancaria, a na straně druhé partička hrdinných představitelů známých ras světa fantasy, kteří jsou odhodláni mu v tom zabránit. A protože, jak již bylo řečeno, se jedná o naprostou klasiku žánru, samozřejmě stojíte jako hráč na té správné straně.

Vaše družina by tedy logicky měla stát na straně světla, ovšem u čtyř z celkem šesti hratelných postav máte na výběr, zda se postavíte na stranu dobra či zla, což ve výsledku ovlivní volbu božstva a tím i schopnosti vaší postavy. Těmi dvěma výjimkami jsou Inquisitor, který se v temné magii doslova vyžívá, a jeho naprostý protiklad (a zároveň jediná postava, která zůstala z prvního dílu), ochránkyně dobra Seraphim. Ta se těší neobvyklé přízni bohů, díky níž má větší rozsah specializace než běžné postavy. Dokáže například uzdravovat ostatní hrdiny. Jinak je v Sacred II: Fallen Angel složení vaší družiny podobné jako u většiny jiných RPG, a tak zde najdete světlého elfa, ovládajícího luk, dryádu, která využívá energie přírody, rytíře, který sice neovládá magii, ale zvládá boj z dálky i z blízka, a nakonec válečníka, který se ohání těžkými zbraněmi.

RPG systém opět sází na osvědčené principy a tak nikoho nepřekvapí sbírání zkušenostních bodů, s nimiž následně vylepšuje všemožné vlastnosti a skilly svých hrdinů. To ovšem platí jen pro pasivní schopnosti, kouzla se mágové učí získávání magických run. Pokud pro konkrétní runu nenaleznete využití, můžete ji navíc ve městě prodat nebo u kouzelníka vyměnit za tu, kterou potřebuje. Navíc je systém vylepšení poměrně variabilní a vždy můžete mít maximálně vylepšenu pouze jednu schopnost, což je určitě důvod, proč si Sacred II: Fallen Angel zahrát vícekrát. Zbraně vašim postavám dodá kovář a vězte, že jich nebude málo – včetně různých modifikací se jejich počet blíží 2500!

Dalším lákadlem Sacred II: Fallen Angel je herní svět. Ten nejenže je rozlehlý, ale žije v něm také mnoho spřátelených i nepřátelských postav (je jich okolo 300, a to naprosto unikátních) a spousta příšer, díky nimž nebude mít váš hrdina určitě nouzi o práci. V průběhu kampaně zavítáte třeba i na vrcholky velehor nebo na slunnou písčitou pláž, většinu času však strávíte v lesících, vesnicích nebo osadách a pro důležité úkoly budete navštěvovat i velká města. Pro cestování na velké vzdálenosti je možné občas využít teleportů. Grafika je líbivá a na svou dobu zdařilá a detaily postav i příšer jsou vykreslovány také moc hezky. Pochvalu zaslouží rovněž dynamická hudba, která přesně graduje nebo naopak ustupuje do pozadí.

Kromě zhruba 30 hlavních misí, které se rozvíjí v průběhu hry a jsou specifické pro každou postavu (opět jeden důvod, proč hrát Sacred II: Fallen Angel několikrát), nabídne hra přes 200 questů. Příběhově se jedná o jakýsi prolog původnímu Sacred a děj se odehrává dvě tisíciletí před ním. Vaše putování, tedy v případě, že dobře skončí, zachrání svět před zkázou.

A pokud vás náhodou hlavní kampaň po čase omrzí, můžete do světa Sacred II: Fallen Angel vyrazit společně s kamarády. Multiplayer podporuje až 16 hráčů, což už je slušná řež. Navíc si Sacred II: Fallen Angel připravilo malou perličku pro skutečné mistry RPG – takzvaný hardcore mód, kdy smrt herní postavy znamená konec hry. A to je skutečná výzva.

Video

 

Témata článku

Podobné články

  • 10 her, které vám nesměly uniknoutI když můžeme být sebe aktivnějšími hráči, tak nikdo nemá tolik času, aby si zahrál všechny hry. Proto by si měl každý zahrát alespoň ty nejlepší z […]
  • Call of Duty: Modern Warfare II8 hodin singleplayeru a desítky hodin multiplayeru, výborná hratelnost, zběsilá akce a skvělá zábava pro nováčky i profíky s úchvatnou grafikou - […]
  • Zaklínač (The Witcher)Precizně zpracovaný, živoucí svět, spousta postav všech ras, brilantní příběh, dokonalý soubojový systém a dávka kousavého humoru v každé větě - […]
Komentáře