Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Samorost 3

Znáte české studio Amanita Design? Možná vám to nic neříká, ale některý z jejich titulů jste již určitě hráli, nebo alespoň viděli. Pořád nic? Tak my vám trochu napovíme. Nezvyklé grafické zpracování, nádherný umělecký zážitek, skvělá hudba a zvukový doprovod, a snové světy, o kterých se vám nikdy ani nezdálo. Pořád nic? Dobře tak co taková Botanicula, Machinarium, nebo nejnovější Samorost 3?

Právě třetí pokračování hry Samorost je nejnovějším počinem tohoto českého studia. To jeho vývoj nechtělo nikterak uspěchat, a tak bylo na hře pracováno dlouhých pět let. A výsledek? Je to na něm znát!

20226_samorost-3-3
Jedinečná prostředí

Na začátku je nutno říci, že nejde o nikterak velké herní sousto a to vlastně Amanita ani nikdy nechtěla. Hra je to jednoduchá, nikterak složitá a co se herních mechanismů týče, drží se spíš na povrchu. Samorost 3 je totiž o něčem trochu jiném, než o co největších herních výkonech, tady jde o atmosféru.

Skvělý příběh
Skvělý příběh

V roli malého skřítka cestujete po nejrůznějších planetách, kde pomalu odkrýváte dávný příběh, který malé planetky váže dohromady, a jak se příběhem prokousáváte, stáváte se vy sami součástí tohoto příběhu. Během svého putování narážíte na úžasná prostředí, která vás doslova odzbrojí svou skvělou grafikou a výtvarným zpracováním. To všechno ještě navíc umocňují skvělé zvukové efekty a nádherná hudba, na které celá hra tak nějak stojí.

Skvělá hudba
Skvělá hudba

Samorost3 není klasickou hrou velkých studií, ale to ti, kteří kdy hráli něco od Amanity již asi vědí. Hraní Samorostu 3 je vyloženě odpočinkovou záležitostí a jakýmsi balzámem na vaší duši a to platí pro každého. Ať už pro vaše děti, vaší ženu, nebo vás samotné po těžkém pracovním dni. Věřte nám, že skřítek v bílé noční košili vám prostě zvedne náladu a vy budete na svět nahlížet zase trochu pozitivněji. A ruku na srdce, to moc skřítků neumí.

Podobné články

Komentáře