Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Scrap Mechanic: vezměte to do svých rukou

Sandboxové hry jsou hitem posledních let. Asi netřeba blíže představovat hru Minecraft, která doslova dobyla svět, a která svému autorovi vynesla neskutečné jmění. Zkrátka hry, ve kterých můžete měnit, budovat a zase bourat celý okolní svět vládnou. Pokud vás Minecraf nezaujal svou grafikou, nebo hratelností, přinášíme vám malou náhradu, která sice neumožňuje vrtat se v zemi, ale budou z ní nadšení všichni, kdo si rádi stavěli LEGO.

458710-scrap-mechanic-1920x1080
Složitá síť mechanismů

Tato hra z vás totiž udělá kutila, který je schopen postavit v podstatě cokoliv. Vy jako hráč máte k dispozici nepřeberné množství nejrůznějších součástek, stavebního materiálu, mechanismů a udělátek, za pomoci kterých budete schopni postavit v podstatě cokoliv, co vás napadne. Při zkoušení hry jsme netroškařili a rozhodli jsme se postavit dřevěný srub na vrcholku nejvyšší hory. Abychom se na ní dostali, museli jsme vyrobit pojízdný odpružený teréňák. V momentě, kdy jsme byli na vrcholu hory a srub jsme měli postavený, napadlo nás, že by bylo vhodné postavit na horu lanovku, a tak jsme další 4 hodiny vymýšleli konstrukci lanovky a mechanismus, díky kterému bude lanovka funkční.

Dokonalé vynálezy
Dokonalé vynálezy

A přesně o tom tato hra je. O snaze zrealizovat svůj nápad, ať už je šílenější. Ještě větší sranda nastane v momentě, kdy se k vám ve vaší mapě přidají další hráči, kteří si jí taktéž začnou upravovat k obrazu svému. Tito hráči s vámi mohou kooperovat, ale také nemusí. Od toho je pak v inventáři masivní kladivo, kterým jim budete vtloukat do hlavy, že bořit cizí bábovičky se nedělá.

Naprostá svoboda fantazie
Naprostá svoboda fantazie

Za nás se jedná jednoznačně o jednu z nejpovedenějších sandboxových her, které si můžete za poměrně příjemnou cenu pořídit ve službě Steam. Pokud tedy máte alespoň trochu fantazie, které chcete popustit uzdu, Scrap Mechanic je naprosto jasno volbou, která vám dá zábavu na dlouhé hodiny.

Podobné články

Komentáře