Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Superhot: Střílečka tak trochu jinak

Máte už dost klasicky vypadajících her, které vás ničím nepřekvapí, a u kterých si zase jen odbydete to svoje a půjdete dál? Pak vám přinášíme střílečku Superhot, se kterou se vám do rukou dostane netradiční pojetí zaběhlého žánru střílečky.

Tento polský počin vás zaujme již v samotném menu, které připomíná starý dobrý MS Dos. Již to vám napoví, že tu nebude něco v pořádku. Ještě než se vůbec dostanete do hry, můžete prolézat nápadité menu, které leckdy bude připomínat jakýsi xchat plný easter eggů a odkazů. Čtením nejrůznějších chatů můžete zabít i čtvrt hodiny, pojďme se proto rychle podívat na samotné mechanismy hry.

Polygon je vyznání nepřítele!
Polygon je vyznání nepřítele!

Hra je střílečkou z první osoby. Hlavním nástrojem celé hry je práce s časem. Ten je totiž v pohybu pouze tehdy, pokud jste v pohybu i vy. Každý krok si tak můžete nejrůznějšími způsoby promýšlet a plánovat. Protivníci budou téměř vždy v opravdu velké přesile a budou na vás útočit jak chladnými zbraněmi z bezprostřední blízkosti, tak i střelnými zbraněmi pěkně z dálky.

Buďte kreativní!
Buďte kreativní!

Díky hrátkám s časem ovšem dochází k naprosto matrixovským výjevům, které dávají celé hře úžasnou dynamiku. Po protivnících bude pálit, budete je sekat, budete po nich házet všechno možné, co máte zrovna při ruce, a budete si muset dávat pozor, aby vás nikdo nezasáhnul. Zní to jednoduše, ale zas tak jednoduché to není. S opakováním se ovšem všemu naučíte.

Přežijte!
Přežijte!

Příběhový režim je poměrně krátký, i přesto však uspokojivý. Po jeho dohrání se navíc odemknou další režimy, díky kterým budete mít vystaráno na další hodiny dlouhé zábavy. Hru navíc provází velmi stylistická grafika, se zajímavými interiéry i exteriéry, které se pohybují pouze v odstínech bílé či černé. Protivníci jsou naopak sytě červení, složení z polygonů. Dohromady to vše dává smysl a přináší neskutečnou zábavu, určitě doporučujeme.

Podobné články

  • Call of Duty: Infinite Warfare – staronový nářezCall of Duty nám již tradičně přináší nový díl do dvé FPS série, která má snad již čtrnáct titulů. Activision stále sází na jistotu, a proto je i […]
  • Minecraft: Story ModeKostičkovou záležitost Minecraft asi není třeba blíže představovat. Absolutní hit herního průmyslu minulého roku, který zlomil velké množství […]
  • Just Cause 3: Demoliční derby trochu jinakJust Cause je titul, u kterého je vždy jistotou velká dávka akce, demolování, neskutečných akrobatických výkonů popírání gravitace a dalších […]
Komentáře