Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Test Drive Unlimited

Skvělá auta a motorky, stovky kilometrů klikatých silnic s kvalitním asfaltem a nádherná příroda slunné Havaje – splněný sen snad všech motoristických fandů. A tohle všechno dohromady, navíc v hezkém grafickém kabátě a naprosto precizně provedené, najdete ve hře Test Drive Unlimited.

Široká škála detailně propracovaných vozidel, skvělý jízdní a fyzikální model, zcela realistické zvuky a výborná grafika, to vše skvěle hratelné a velice zábavné. Hra pro milovníky arkády i simulace – Test Drive Unlimited.

Tato hra je jednou z mála, které kombinují snad všechny žádoucí vlastnosti do jednoho uceleného celku. Jinak než v superlativech se nedá mluvit o tom, co je základem každé závodní hry, tedy o nabídce značek a modelů vozidel. V ní nechybí současné i historické modely více než třiceti evropských i zámořských automobilek, doplněné o několik motocyklů největších světových výrobců. Navíc je každé z vozidel detailně propracováno, interiér i exteriér je naprosto věrnou kopií skutečnosti (ve hře najdete až zarážející detaily, jako je možnost stahování bočních okýnek) a srdce motoristického fajnšmekra bude plesat radostí nad zvuky motorů, které jsou nahrávány u skutečných automobilů.

Samozřejmě se hned na začátku neposadíte do vymazleného supersportu, alespoň tedy ne v režimu kampaně. Naopak, za omezený obnos si budete muset nejen opatřit vozidlo, s nímž se budete prohánět po kilometrech (konkrétně jich je přes 1600) silnic Havajských ostrovů, ale také zařídit bydlení. Test Drive Unlimited je totiž velice komplexním simulátorem života amatérského závodníka a tak se nebojte, že se za celou dobu hraní nedostanete ven z auta. Peníze budete získávat jednak klasicky vyhráváním závodů, ale jako zpestření je ve hře několik speciálních misí, v nichž například musíte bez újmy dovézt zákazníkovi jeho luxusní vůz, což je v hustém provozu docela oříšek. Díky skvělému fyzikálnímu a jízdnímu modelu je však řízení výkonných vozů skutečně požitkem a tak vám nebude vadit si takovou misi několikrát zopakovat.

Hratelnost je v Test Drive Unlimited také nastavena optimálně a na své si přijdou jak zkušení řidiči, tak začátečníci. Ti první si budou libovat v řazení s meziplynem (spojka v této hře totiž skutečně hraje významnou roli), ti druzí naopak ocení možnost zapnout asistenty řízení a automatickou převodovku. Pokud budete řídit z pohledu zevnitř auta, tedy z místa řidiče, máte dokonce možnost seřídit si pozici za volantem. Kromě režimu kariéry nabídne hra ještě režim Quick Race a hru pro více hráčů, ve které je možné hrát s několika kamarády po LAN síti, nebo online proti soupeřům z celého světa. Dále můžete vypisovat závody, zakládat spolky a podobně.

Avšak i pokud budete hrát sami, nehrozí, že byste se na ostrově nudili. Jeho propracovanost je úžasná a je plný jiných aut a motorek, mezi nimiž často uvidíte kličkovat závodníky. Přítomna je i policie, která dbá na dodržování pořádku a případné přestupky skutečně tvrdě pokutuje. K dispozici jsou i dílny, kde je možné nainstalovat do vašeho plechového miláčka sadu na zvýšení výkonu. Samozřejmostí je otestování výsledku před tím, než za úpravu zaplatíte. To samé platí v případě návštěvy showroomu, na test auta dostanete dvě minuty.

Video

 

Témata článku

Podobné články

  • Co chystají čeští vývojáři?Tuzemský herní trh se sice nemůže rovnat konkurenci z větších zemí, každým rokem však úspěšně roste, což se projevuje i na počtu nových her z dílen […]
  • Herní zážitky z Middle-Earth: Shadow of MordorHra Middle-Earth: Shadow of Mordor je důkazem, že si kvalitní film zaslouží i kvalitní hru. LOTR je doslova světovým kultem, ke kterému se hlásí […]
  • The Sims 4: Nejlepší simulátor života?Pokud nás běžný život nebaví, tak se nám nabízejí 2 možnosti, buď ho ukončit, nebo si vytvořit vlastní svět prostřednictvím Sims. Již od počátku se […]
Komentáře