Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

TOP 5 her, které nás čekají v roce 2015

Uplynulý rok nabídl hned několik skvělých her, letošek se však zatím rýsuje neméně slibně. Vydána totiž bude celá řada titulů, které vzbuzují nadšení již od svého oznámení. Čekají nás jak velkolepá zakončení výjimečných sérií, tak zcela nové a originální značky.

Dying Light

O ambiciózním mixu parkourového pobíhání zamořeným velkoměstem a survival hororové akce jste si mohli podrobněji přečíst v nedávném Hráčově kalendáři. Dying Light bude totiž dostupné již na konci ledna, kdy vyjde pro PC a konzole nové generace. Kromě zmíněných featur tvůrci lákají také na parádní grafickou stránku a dramatický příběh, kterým by nepohrdli ani hollywoodští scénaristé.

Evolve

Čtyři hráči proti jednomu, to nezní jako dobrý základ multiplayerové akce. Pokud ale onen osamocený hráč ovládá vražedné monstru o velikosti panelového domu, situace už vypadá vyrovnaněji. Evolve mají na svědomí autoři klasiky Left 4 Dead, proto se dá očekávat návyková a zábavná akce, zde navíc okořeněná maximálním důrazem na spolupráci. Pokud totiž čtyřčlenný tým lovců rezignuje na taktický postup a každý se vydá do džungle vstříc vlastnímu štěstí, bude hra rozhodnutá během pár minut. Kromě číhajícího monstra se totiž proti hráčům staví i samotné herní prostředí, když se v temných koutech skrývají číhající zuby a drápy místní flóry a fauny. Jednoduchý úkol před sebou nemá ale ani samotná ústřední potvora, která se musí udržovat při životě konzumací níže postavených členů potravinového žebříčku a samozřejmě čekat na vhodnou šanci k útoku na postupující lovce. Hra na kočku a myš začne již na začátku února.

The Witcher 3: Wild Hunt

Závěrečného počítačového dobrodružství zaklínače Geralta se po dvou odkladech snad finálně dočkáme v průběhu května. Pokud se ale několikaměsíční zpoždění příznivě projeví na technické vyladěnosti hry, nemáme námitek. Hra totiž jinak vypadá fantasticky. Tvůrci slibují rozlehlý a podrobně zpracovaný svět, rozdělený do několika obřích lokací, strhující příběh, komplexní soubojový systém a dokonce i druhou hratelnou postavu, kterou v určitých pasážích hry bude Geraltova chráněnka Ciri. Trumfem třetího Zaklínače by měla být i dechberoucí grafika, jež by se spolu s podmanivým soundtrackem měla postarat o dokonalé zprostředkování atmosféry ze Sapkowského knih.

Batman: Arkham Knight

Společně se Zaklínačem ukončí svoji herní legendu také Batman. Začátkem června totiž vyjde čtvrtý přírůstek do arkhamské série, který by měl za tímto velmi povedeným dílem udělat velkolepou tečku. V Arkham Knight se proti Batmanovi zformuje koalice většiny známých padouchů, jejíž cíl je jasný – Temného rytíře se zbavit jednou pro vždy. Ne že by na podobné situace nebyl Batman zvyklý, v Arkham Origins ho koneckonců nahánělo osm špičkových zabijáků na Štědrý večer, tentokrát ale mají zločinci vše dokonale promyšlené a po netopýřím hrdinovi jde i jeho temnější klon, který dal jméno celé hře. Arkham Knight má být zcela novou postavou v batmanovském univerzu, zatím ale zůstává zahalen tajemstvím. Poprvé v sérii bude mít Batman k dispozici své legendární auto Batmobil, se kterým může brázdit ulice Gotham City a v krizových situacích odstřelovat z cesty své protivníky. Výrazného rozšíření doznalo herní prostředí, které by mělo oproti předešlým dílům být až čtyřikrát větší.

StarCraft II: Legacy of the Void

Po roční pauze se fanoušci legendární strategie dočkají dalšího taktického nášupu. Legacy of the Void bude třetím a závěrečným dílkem do skládačky, která utvoří kompletní Starcraft II. V kampani se tentokrát zaměříme na Protossy, jejichž jednotky a taktiky vyzkoušíme v přibližně dvaceti nových misích. Speciální důraz by kromě válčení měl být kladen na diplomacii, která hráči umožní efektivně vyjednávat s jednotlivými kmeny a v pozdější fázi tak dosáhnout hlavního cíle kampaně – sjednotit roztříštěné Protossy do silného celku.

Podobné články

Komentáře