Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Hunboxing, spokojený Ubisoft a Bethesda na E3

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Bethesda poprvé na E3

Hned na začátku týdne jsme dostali další pádný důvod, proč se těšit na červnovou E3. Po dlouhých letech ignorace se totiž na této akci představí Bethesda, takže je zcela na místě spekulovat, co velkého firma připravuje, když si pro zveřejnění vybere takovouto scénu. Mohli bychom se dočkat například odhalení Doom 4, o kterém zatím víme jenom to, že je už dlouhou dobu ve vývoji. Dalšími možnostmi jsou pak Fallout 4, nové Elder Scrolls či Dishonored 2. Vyloučit samozřejmě nelze ani zcela novou značku, o které zatím nemáme tušení.

Pozvánka Bethesdy na E3
Pozvánka Bethesdy na E3

Střípky o Battlefrontu

Kromě filmového pokračování Star Wars nás letos čeká taktéž herní výlet do vzdálené galaxie. O Star Wars: Battlefront se ví již dlouho, ale na to, že má hra vyjít během listopadu, jsou zatím veškeré informace neuvěřitelně kusé. Letošní E3 situaci pravděpodobně změní, fanouškovský web MakingStarWars však během týdne zveřejnil krátké info, které by nemuselo být úplně mylné. Kampaň by měla pokrýt celou filmovou ságu, soustředit se ale bude především na starou trilogii a lehce se dotkne i událostí z chystaného pokračování. Zúčastnit bychom se měli většiny velkých bitev a během kampaně vystřídáme uniformy všech stran konfliktu. Velký důraz kladou tvůrci také na multiplayer, který nabídne masivní bitvy 32 vs 32 hráčů, systém hrdinů z původní hry a různorodé módy, přičemž v některých se boje budou odehrávat ve vzduchu i na zemi zároveň.

Prodeje Ubisoftu

Hodně zajímavá čísla obsahuje zveřejněná finanční zpráva Ubisoftu za poslední čtvrtletí. Přestože se během podzimu na firmu sypala kritika za nezvládnuté vydání Assassin’s Creed Unity a prosakovaly zprávy o nízkých prodejích hry, konečné výsledky nejsou vyloženě špatné. Obou assassínských her (Unity a Rogue) se dohromady prodalo přes deset milionů kusů, přičemž Rogue ještě čeká březnové vydání na PC. To je sice méně než v případě Black Flag (prodalo se okolo jedenácti milionů), v kontextu vydání na nové konzole a negativních ohlasů při vydání je to však relativně dobrý výsledek. Dařilo se také Far Cry 4, kterého se prodalo sedm miliónů kopií a nepropadlo ani The Crew, které je v současnosti na dvou milionech. Firma si také pochvaluje pokračující prodeje Watch Dogs a úspěch menších značek typu Just Dance či Valiant Hearts.

Evolve a Attila

Od úterý je v obchodech očekávaná multiplayerová řežba Evolve. Hra v recenzích sklidila víceméně pozitivní ohlasy, většina hodnocení se shodla na tom, že pro správný zážitek ze hry musíte mít štěstí na spoluhráče, v ideálním případě pak hrát s kamarády. S dobrou partou se prý jedná o výbornou hru, kooperace s náhodnými spoluhráči však může být nápor na nervy. Venku už jsou také recenze na Total War: Attila, který vychází 17. února. Nový přírůstek do slavné série je taktéž hodnocen velmi kladně, průměrná známka na Metacritic se aktuálně pohybuje okolo 81 procent.

Hunboxing

A u Total War: Attila ještě zůstaneme. Kromě klasické verze bude totiž hra k dostání i ve speciální edici, která obsahuje DLC, Attilovu biografii a tištěnou mapu s herními frakcemi. V rámci představení sběratelky si tvůrci připravili vtipné video, které stojí za zhlédnutí.

Podobné články

Komentáře