Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Kojima se loučí a CD Projekt slaví

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Kojimovo sbohem

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain vychází již v úterý prvního září, což nám Konami samozřejmě nezapomnělo zdůraznit launch trailerem. Tentokrát ale nejde jen o klasický sestřih badass momentů doplněný nadupanou hudbou – režii traileru měl totiž na starosti tvůrce série Hideo Kojima, který s prací pro Konami končí. I proto hraje první část pětiminutového filmečku především na nostalgickou strunu, když si postupně projdeme všechny předešlé díly série. Celkově jde o velmi povedený trailer, který doporučujeme ke zhlédnutí i těm, kteří o Metal Gear v životě neslyšeli. Kromě traileru jsou venku také první recenze, podle kterých se The Phantom Pain povedlo. Dokonce tak moc, že hned několik velkých webů sáhlo po nejvyšším hodnocení.

Londýn otevře v listopadu

Oznámeno bylo datum vydání PC verze pro Assassin’s Creed Syndicate – bylo stanoveno na čtvrtek devatenáctého listopadu, tedy přibližně měsíc po vydání konzolových verzí. K předobjednávkám budou navíc přidány dvě bonusové mise, ve kterých se titulní sourozenecká dvojice potká s historickými postavami v podobě Dickense a Darwina.

Fotbal nanečisto

EA jako jedna z mála společností ještě úplně nezanevřelo na vydávání demoverzí (viz trial na Dragon Age: Inquisition) a výjimku neudělá ani u FIFA 16. Demo bude dostupné od osmého do desátého září a obsahovat bude deset týmů (velkokluby jako Barcelona, Real či PSG) plus ženské reprezentace Německa a USA. Z režimů bude k dispozici Výkop (přátelský zápas s vybraným celkem) a Draft pro FIFA Ultimate Team.

Demo FIFA 16
Demo FIFA 16

Šest milionů

Tolik kusů Zaklínače 3 se prodalo během prvních šesti týdnů od vydání. Zveřejněné údaje od CD Projektu navíc pokrývají pouze období do konce června, takže je jisté, že počet prodaných kopií od té doby ještě stoupl. V děkovném dopise hráčům autoři vyjádřili nadšení z úspěchu jejich hry, který je pro ně velkým závazkem. Jejich nadšení se nelze divit, podle některých údajů překročily zisky z prodeje miliardu korun. Kromě finančních výsledků spatřily světlo internetu také dva artworky, odkazující na chystaná rozšíření Blood and Wine a Hearts of Stone.

Chystaný datadisk Blood and Wine
Chystaný datadisk Blood and Wine

Padá Měsíc, něco si přej

Clifford Bleszinski se po sérii Gears of War opět pouští do tvorby střílečky, tentokrát ovšem ve F2P režimu a exkluzivně pro PC. Hra ponese název LawBreakers a soustředit se bude na multiplayerové souboje 5v5, ve kterých se střetnou policejní síly se zločineckými gangy. Zatím to zní ukrutně ohraně, co? Prvkem, který by LawBreakers mohl trochu vystrčit z řady podobných titulů, by mohla být pokřivená gravitace, díky níž ve hře nebudou chybět jetpacky, vystřelovací lana a další hračky určené k vertikálnímu pohybu. Vydání je plánováno na rok 2016.

Podobné články

Komentáře