Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Kroniky v Total War a Lara Croft na Sibiři

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Total War Chronicles

S rychle se blížícím vydáním Total War: Attila stoupá i množství informací o novinkách, které přinese. Jednou z nich bude funkce Chronicles, která hráči umožní snadné uložení průběhu jeho kampaně na server a následné sdílení s ostatními hráči. Své záznamy můžete na dedikovaných webových stránkách upravovat či popisovat pomocí vysvětlujících komentářů, stejně tak není problém díky interaktivní mapě sledovat a komentovat kampaně svých přátel či úplně cizích hráčů. Chronicles budou dostupné od sedmnáctého února, kdy Total War: Attila vyjde. Nezapomeňte zhlédnout i nový trailer, jenž představuje obávaného hunského vojevůdce.

Templářem již v březnu

PC verze Assassin’s Creed Rogue, ve kterém si zahrajeme za templáře s assassinskou minulostí, vyjde v úterý desátého března. Hra bude podporovat některá zařízení pro sledování očí, díky nimž se bude kamera otáčet ve směru vašeho pohledu. Tato novinka sice ovlivní jen minimum hráčů, kteří podobná zařízení vlastní, jde ale o zajímavý krok vpřed. Zveřejněny byly také poměrně přijatelné HW nároky (pokud jste rozjeli Black Flag, neměli byste mít s Rogue problém) a samozřejmě nechybí launch trailer.

Lara na Sibiři

O Rise of the Tomb Raider, chystaném pokračování úspěšné série, jsme toho od loňského Gamescomu mnoho neslyšeli. Ledy prolomil až magazín Game Informer, který ve svém aktuálním čísle přinesl obšírnější info o novém dobrodružství Lary Croft. Hra se bude odehrávat nejméně ve dvou odlišných prostředích, přičemž potvrzena byla Sibiř se svými mrazy a závějemi sněhu. Hlavním nebezpečím by tak mělo být právě prostředí, které stejnou měrou ohrožuje Laru i její protivníky. Hratelnost by měla být podobná jako v posledním dílu, přibýt by však mělo hádanek, které byly minule upozaděny za všudypřítomným bojem. Rise of the Tomb Raider by měl v rámci časové exkluzivity vyjít ještě letos pro Xbox, PC a PS4 hráči se dočkají v průběhu roku 2016.

Rise of the Tomb Raider
Rise of the Tomb Raider

Victor Vran

Haemimont Games se proslavili exotickou strategickou sérií Tropico, jejich další hra ale bude ze zcela jiného soudku. Victor Vran je totiž akční RPG diablovského typu, čekají nás tedy desítky nepřátel, tuny vybavení i bohaté možnosti vývoje postavy. Netradičním prvkem by mělo být skákaní, na které z podobného typu her nejsme zvyklí. Chybět nebude ani kooperační režim. Victor Vran byl zatím potvrzen pouze pro PC, vyjít by měl nejdříve v režimu early acces, aby tvůrci mohli vychytat případné nedostatky před plnohodnotným vydáním.

Star Wars za babku

S velmi lákavou nabídkou vyrukoval tento týden Humble Bundle. Za 12 dolarů (cca 300 korun) můžete získat rovnou devět her se Star Wars tématikou, včetně obou dílů legendárního RPG Knights of the Old Republic či výborné akce Republic Commando. Část zaplacené částky jde jako vždy na charitu, kromě skvělých her tak získáte i dobrý pocit. A to za pár dolarů stojí.

Podobné články

Komentáře