Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Minecraftové World of Tanks a nový rekord na Steamu

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Co zpozdilo Geralta?

Odložení třetího Zaklínače z plánovaného února na letošní květen bylo jedním z nejnepříjemnějších překvapení roku 2014. V jednom z vánočních rozhovorů tvůrci upřesnili, že k odložení hry došlo výhradně kvůli jejímu technickému doladění a lepší optimalizaci na všechny platformy. Po poprasku, který vyvolalo vydání nedodělaného Assassin’s Creed Unity, si chtějí být v CD Projektu jistí plnou funkčností svého díla. Samotný obsah hry už je prý zcela hotov a do vydání na něm nebudou prováděny žádné významné změny.

Zaklínač 3: Divoký hon
Zaklínač 3: Divoký hon

Zima ve World of Tanks

Jedna z nejpopulárnějších online her současnosti se zanedlouho dočká nového a vcelku unikátního módu. Od 26. ledna bude hráčům k dispozici Winter Showdown, tedy zimní herní režim, jehož odlišnost od klasického gameplaye WoT praští do očí na první pohled. Celý Winter Showdown je totiž vytvořený v 8bitové grafice, takže tanky i celé bojiště silně připomínají Minecraft. Nový režim nabídne jednu mapu, na které lze bojovat v pětičlenných četách či deset proti deseti, trojici upravených tanků a speciální typ munice, kterou můžete léčit raněné spolubojovníky.

Steam láme rekordy

Vánoční svátky skýtaly slušnou porci času na hraní, a spolu s probíhajícími zimními slevami se tak Steamu povedlo dosáhnout nového rekordu v počtu současně připojených hráčů. V jednu chvíli službu využívalo 8,5 milionů uživatelů zároveň. A jaké tituly hráči ve slevách nejvíce kupovali? Žebříčku dominují podzimní hity jako Shadow of Mordor a Far Cry 4, na odbyt ale jako vždy šlo i CS: Global Offensive a dařilo se také South Park: The Stick of Truth.

TESO ruší dlouhodobé předplatné

Ambiciózní MMORPG The Elder Scrolls Online se podle některých opět o krůček přiblížilo k přechodu do F2P režimu. Z nabídky předplatného byla totiž odstraněna půlroční verze, a hráčům tak zůstaly pouze možnosti obsahující 30 a 90 dnů. Tvůrci to odůvodnili větší popularitou krátkodobého předplatného, může se ale jednat pouze o snahu uvolnit si ruce pro případnou změnu režimu. Odškodňování hráčů s půlročním předplatným by totiž nemuselo být jednoduchou záležitostí.

The Elder Scrolls Online
The Elder Scrolls Online
Podobné články

Komentáře