Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Nová česká hra a odložené GTA V

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Medieval Engineers

Tuzemské vývojářské studio Keen Software House se proslavilo především díky sandboxové hře Space Engineers, ve které hráči budují vesmírné stanice či lodě. Přestože práce na tomto díle stále pokračují, oznámili tvůrci svůj nový počin. V Medieval Engineers se vrátíme zpět na planetu Zemi, konkrétně do období středověku. Náplní hry bude tentokrát budování hradů, tvrzí či měst, k čemuž budou k dispozici novinky jako strukturální integrita objektů či nové stavitelské technologie. Hra je momentálně v alfa verzi, během tohoto roku se objeví na Steamu v režimu Early Acces.

Příběh Zaklínače

Pokud vás minuli knihy ze slavné Sapkowského ságy, připravili si pro vás tvůrci Zaklínače 3 užitečné shrnutí potřebných pasáží příběhu. Celé video je zpracované ve velmi povedené animované formě a potěší tak i skalní příznivce série.

Odložení GTA V

Chmurné předpovědi se vyplnily. PC verze GTA V měla být dostupná již koncem ledna, dva týdny před vydáním však Rockstar oznámil odložení hry, která podle nového plánu vyjde 24. března. Po některých indiciích z posledních týdnů se tento krok dal očekávat, zklamání v herní komunitě to však nezmírnilo. Společně s tímto oznámením zveřejnili tvůrci také hardwarové nároky, které jsou překvapivě nízké. Větší poprask vyvolala nenápadná věta na oficiálních stránkách, která zmiňuje nutnost stálého internetového připojení pro pravidelné ověřování oprávnění. Pro většinu hráčů to sice nepředstavuje problém, větší obavy ale vyvolávají technické problémy, které by opakovaná synchronizace mohla způsobovat. Poslední novinku ohledně GTA V představují bonusy k předobjednávkám, které Rockstar nabízí ve svém obchodě. Do prvního února zde zákazníci získají herní měnu zdarma a jednu PC hru od studia dle svého výběru.

Minimální hardware pro GTA V
Minimální hardware pro GTA V

Nové Total War

Rušný týden mají za sebou tvůrci strategické série Total War. Ti momentálně pracují na dílu s podtitulem Attila, jeden z pozorných fanoušků ale potvrdil to, o čem se dlouho spekulovalo – Creative Assembly chystá Total War: Warhammer. Přestože hra ještě nebyla oficiálně oznámena, je o ní zmínka v knize The Art of Total War. Ta sice ještě není volně dostupná, jeden z fanoušků se k ní ale dostal s předstihem a fotografii inkriminovaného textu umístil na web. Spojení zkušeného vývojářského studia a jednoho z nejslavnějších fantasy světů vypadá každopádně lákavě, proto netrpělivě očekáváme podrobnosti. A aby toho nebylo málo, nového traileru se dočkal Total War: Attila.

Hardware na Evolve

Očekávaná multiplayerová střílečka Evolve vychází již desátého února. Pokud si nejste jisti, zda ji vaše PC zvládne, jsou tady oficiální hardwarové nároky, které se netváří nijak hrůzostrašně. Během týdne také tvůrci rozesílali klíče do beta testování, které probíhá tento víkend a ověřuje technickou stabilitu hry.

Hardwarové nároky Evolve
Hardwarové nároky Evolve
Podobné články

Komentáře