Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Ohnivé Just Cause 3 a působivý DirectX 12

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Ti, kteří tě následují

I kdyby Batman: Arkham Knight dopadl v červnu katastrofálně, což pravděpodobně nehrozí, budeme si ho dlouho pamatovat díky skvělým trailerům, za které by se nemuseli stydět ani hollywoodští filmaři. V nejnovější upoutávce, představující Batmanovi spolubojovníky, je kromě skvělého zpracování k vidění i nová funkce, tzv. dual play. Ta během soubojů umožní plynulé přepínání mezi jednotlivými hrdiny, ať už jde o Catwoman, Robina či Azraela.

Hratelné Black Ops

Krátce po oficiálním oznámení Call of Duty: Black Ops III byly zveřejněny také minimální hardwarové požadavky. Ty jsou velmi nízké, nové CoD si zahrajete i na několik let starém PC. Tvůrci tak chtějí umožnit plynulý zážitek i majitelům slabých sestav, zároveň ale nezapomínají ani na vlastníky nadupaných děl, pro které budou k dispozici adekvátně náročná nastavení.

Minimální HW nároky CoD: Black Ops III
Minimální HW nároky CoD: Black Ops III

Prostě proto

Prvního pořádného traileru se dočkala také tropická akce Just Cause 3. Jak vidno, pořádky série se měnit nebudou. Čeká nás slunečné prostředí, spousta střílení, rychlá auta, střemhlavé pády a samozřejmě stovky efektních výbuchů všeho, na co se hlavní hrdina křivě podívá. Just Cause 3 by mělo vyjít během letošních Vánoc.

Ciri v akci

Co by to bylo za týden, abychom se nedočkali nových záběrů ze Zaklínače 3. Tentokrát spatřila světlo světa krátká ukázka hraní za Ciri, tedy druhou hratelnou postavu chystaného RPG hitu. Jak už tvůrci dříve avizovali, hraní za ní má být více lineární a akční zážitek, než když budeme prozkoumávat svět v Geraltově kůži. To potvrzuje i zmíněná ukázka, ve které se Ciri prosekává přes smečky zuřivých vlků.

DirectX 12

Úžasné technologické demo vypustili do světa vývojáři ze Square Enix na konferenci Build 2015. Za pomoci hardwaru od Nvidie se snažili ukázat schopnosti DirectX 12 a nutno uznat, že výsledek je velmi působivý. Ve hrách si ale na podobné grafické orgie musíme zatím nechat zajít chuť, demo totiž poháněla čtveřice karet Titan X, což není úplně běžná výbava obyčejného hráče… jedna taková krasavice stojí přes třicet tisíc korun.

Podobné články

Komentáře