Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Ohnivé Just Cause a inženýři na Steamu

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Rico je zpět

Chystaný třetí díl populární akční šílenosti Just Cause evidentně půjde ve stopách svých předchůdců. Nově zveřejněný trailer (nazvaný výstižně Firestarter) totiž ukazuje vše, co byste od této série čekali: oheň, demolici budov i aut, létajícího hrdinu Rica Rodrigueze a samozřejmě výbuchy. Hodně výbuchů.

Square Enix Bundle

Po nedávné Star Wars akci (12 her za cca 12 dolarů) se Humble Bundle vytasil s novou a opět lákavou nabídkou. Tentokrát jsou k dispozici hry od Square Enix a nechybí ani několik velkých hitů. Za libovolnou částku dostanete Hitman Absolution, Supreme Commander 2 a Hitman GO pro Android. Při přesažení průměrné částky (v současnosti 7,5 dolarů) si navíc odnesete nového Thiefa, kolekci Kane & Lynch, Murdered: Soul Suspect a speciální edici posledního Deus Ex. Další hry budou ještě přidány v průběhu příštího týdne.

Středověk na Steamu

Od oznámení uplynulo teprve několik týdnů a Medieval Engineers od českých vývojářů z Keen Software House už je k dispozici na Steamu. Tvůrci dodrželi slíbený termín a hru si tak už nyní můžete vyzkoušet v režimu Early Acces, který v současnosti obsahuje Creative mód, v němž má hráč k ruce neomezené množství zdrojů, může se vznášet a je nesmrtelný. Nic vás tak nebude rušit od stavění svého vysněného hradu. Funguje už i podpora Steam Workshop, svá díla tak můžete snadno sdílet s ostatními hráči. Medieval Engineers nyní stojí přijatelných devatenáct euro, s postupně přibývajícími updaty však cena nepochybně stoupne.

Medieval Engineers
Medieval Engineers

Návrat puzzlů

Server Gameinformer zveřejnil několik zajímavých informací o chystaném Rise of the Tomb Raider. Tvůrci si podle všeho vzali k srdci výtky k jinak skvělému minulému dílu a my se tak můžeme těšit na propracovanější a náročnější hádanky i rozlehlejší tajné lokace k prozkoumávání. Puzzly by opět měly fungovat na fyzikálních základech, nově by však mohly zasahovat do více lokací a jejich rozlousknutí by mělo představovat daleko větší výzvu.

Bič boží dorazil

Od úterý je v obchodech dostupný nový díl strategické série Total War. Podle většiny recenzí se Attila povedl, což nám tvůrci neopomněli sdělit ani v launch traileru. Hra je graficky mírně náročnější než Rome II, velké diskuze však vzbudila především možnost Extreme quality, kterou si můžete navolit v nastavení. Jak se totiž rychle ukázalo, s touto konfigurací si neporadí ani ty nejnadupanější PC současnosti. Tvůrci na oficiálním fóru přiznali, že Extreme quality je primárně určeno pro budoucí grafické karty, takže ani ty nejlepší kousky současné generace pro něj nejsou optimální. Na maximální zážitek si tedy grafičtí maniaci musí ještě chvíli počkat a zároveň doufat, že tvrzení o budoucích kartách nebylo jen maskování špatné optimalizace hry.

Podobné články

Komentáře