Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Překopané TESO a další dojmy ze Zaklínače

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Neomezený Tamriel

Rok staré MMORPG The Elder Scrolls Online bylo dle očekávání zbaveno měsíčních poplatků. Nový update hru povýšil do verze nazvané Tamriel Unlimited, která přináší nový obsah, lehce vylepšenou grafiku a především překopaný obchodní model. TESO lze od teď koupit pouze za jednorázovou částku a další hraní je pak zdarma, jedná se tedy o stejný model, kterým proslula série Guild Wars. Pravidelné poplatky jsou nyní pouze dobrovolné v rámci režimu ESO Plus, jenž nabízí bonusový obsah. Stávající majitelé hry mají samozřejmě update na Tamriel Unlimited zdarma, zajímavé bonusy čekají také na bývalé hráče TESO, kteří se do Tamrielu rozhodnou vrátit.

Hardline na živo

Od čtvrtka je v obchodech dostupný nový díl série Battlefield s názvem Hardline, který se soustředí na městské bitvy gangsterů s policií. Vzhledem k tomu, že většina hráčů po slabším čtvrtém díle očekávala další průšvih, dopadl Hardline docela solidně. Recenze sice nadšením vyloženě nehýří, průměrné hodnocení se ale pohybuje kolem 70 procent, což není žádná katastrofa. Jako vždy je kritizována příběhová kampaň, naopak pozitivní ohlas má multiplayer, který si pochvaluje drtivá většina recenzentů i velká část hráčů. Ať už Hardline vyzkoušíte, nebo dáte přednost starším dílům, určitě mrkněte na povedený live trailer, který EA vypustilo těsně před vydáním.

Dva dny s Geraltem

Hodně velké privilegium získal německý herní časopis GameStar, jehož redaktor si mohl bez jakýchkoliv časových omezení dva dny zkoušet Zaklínače 3. Zážitek to prý byl parádní, hodně chvály směřuje na příběhovou linku i propracované vedlejší questy. Na výběr budou čtyři obtížnosti, Geraltovi během času rostou vousy a skvělou novinkou je, že dveře se nyní otevírají samy. Kdo hrál předešlé díly, ví, jak velkou úlevu tato zdánlivá drobnost přinese. Herní prostředí je prý dechberoucí, hlavně města jsou propracovaná do nejmenšího detailu. Pasáže s Ciri prý spíše než RPG připomínají lineární akční adventuru, není v nich žádný inventář či vývoj schopností, Ciri má prostě takové skilly, jaké odpovídají části příběhu. Dobrou zprávou také je, že redaktor během hraní nenarazil na výraznější technické problémy, pouze na pár nepatrných chyb.

Battlefront v dubnu

Po dlouhých měsících mlčení se již brzy dozvíme něco nového o Star Wars: Battlefront. K velkému odhalení dojde na akci Star Wars Celebration, která se koná v Anaheimu od šestnáctého do devatenáctého dubna. Informaci přinesl oficiální blog, takže tentokrát je slušná šance, že se o očekávaném akčním spektáklu opravdu něco dozvíme.

Star Wars: Battlefront
Star Wars: Battlefront

Výhodné výročí

2K slaví deset let od založení a pro hráče si připravilo lákavou nabídku. Až do úterý 23. března probíhají na Steamu velké slevy na hry od tohoto vydavatelství, tedy na série Borderlands, XCOM, Civilization či Bioshock. Za zajímavou cenu lze sehnat i akční novinku Evolve či pokračovatele české klasiky, Mafii II.

Podobné články

Komentáře