Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Příchod GTA V a dokončení Zaklínače

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

GTA V dorazilo

Dlouhé čekání většiny hráčů skončilo, GTA V je od úterý konečně dostupné i na PC. Během několika hodin po spuštění prodeje se vyšvihlo na druhou příčku v tabulce nejhranějších titulů na Steamu a internet zavalila jak gameplay videa nejvyššího grafického nastavení, tak první filmečky vytvořené v in-game editoru. Na rozdíl od GTA IV proběhlo vydání po technické stránce prakticky bezproblémově, na komplikace mohli narazit pouze uživatelé, jejichž Windows profil má v názvu zvláštní znaky jako háčky či čárky (hráči série FIFA se s totožnou chybou setkávají již několik ročníků). Hra se v takových případech odmítala nainstalovat, řešení ale zabralo jen několik minut – stačilo vytvořit nový účet s nezávadným jménem.

Odhalený Battlefront

Na akci Star Wars Celebration byl plnohodnotně představen chystaný Star Wars Battlefront. Kromě traileru a poměrně rozsáhlého infa bylo zveřejněno také datum vydání, které je stanoveno na 20. listopad pro PC, PS4 a Xbox One. Pro více informací o novinkách, které restart slavné značky přinese, mrkněte na naše včerejší preview.

Zaklínač je hotov

Do vydání Zaklínače 3 zbývá už pouhý měsíc a množství zveřejňovaných materiálů rychle stoupá. Během týdne vypustil server IGN hned několik gameplay videí, ve kterých Geralt loví monstra, seká hlavy i používá znamení. Unikla také herní mapa v plném rozlišení a CD projekt se podělil s informací, že se Geraltova tvář bude měnit podle počtu vypitých elixírů. Nejdůležitější však je oznámení tvůrců, že veškeré zbývající práce na Zaklínači 3 byly dokončeny a hra je kompletně hotová. Vydání, plánované na 19. května, by tak už mělo být stoprocentně platné.

Samorost ještě letos

Domácí studio Amanita Design (tvůrci Machinaria) připomnělo novým trailerem vývoj Samorosta 3, dalšího svébytného titulu s kouzelným zpracováním. Z ukázky je patrné, že se žádná revoluce v hratelnosti nekoná, což koneckonců nemusí být na škodu. Samorost 3 by měl vyjít někdy během letošního roku.

Trine 3 jde do Early Acces

Poměrně nečekaný tah provedli tvůrci chystané plošinovky Trine 3: The Artifacts of Power. V úterý 21. dubna totiž své dílo vpustí na Steam v režimu Early Acces, což se u her tohoto typu moc často nevidí. Podle tvůrců je vývoj ve 3D náročnější, než se čekalo, vydání předběžné verze a následné ladění bugů si jim tak zdá jako nejlepší možná cesta. Od úterka budou ve hře pouze dvě úrovně, obsah ale bude v následujících týdnech přibývat. Pokud vše půjde dobře, měla by plná verze Trine 3 vyjít v druhé polovině tohoto roku.

Podobné články

Komentáře