Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Trojitá dávka fotbalu a Geraltův návrat

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Zpátky na lavičku

Fanoušci série Football Manager se v úvodu týdne konečně dočkali oficiálního oznámení FM16, které vyjde v pátek třináctého listopadu. Oproti předešlým ročníkům se ale letos dočkáme rovnou tří manažerských her – kromě standardního dílu totiž vyjde i verze FM Touch, která poběží na PC a tabletech, a FM Mobile, jež je určena pro smartphony. Touch i Mobile umožní zrychlené hraní, protože se budou soustředit především na taktiku a přestupy – Touch je tak v základu pouze přejmenovaný mód Classic z předešlých dílů, proto ho také majitelé plné hry obdrží zdarma. Mezi hratelnostní novinky patří možnost upravit vzhled svého manažera, online mód Fantasy Draft, dynamická rivalita mezi kluby či nástroje pro vytvoření vlastního klubu (dosud šlo pouze v editoru). Samozřejmostí je pak vylepšený engine a po letech slibů by konečně měly být výrazněji přepracovány standardní situace.

Football Manager 2016
Football Manager 2016

Geralt se vrací

Datadisk Srdce z kamene pro Zaklínače 3 vyjde již třináctého října a kromě digitální verze budou dostupné i krabicovky, což se moc nečekalo. CD Projekt má ale evidentně s oběma rozšířeními velké plány a krabicové verze tak budou obsahovat dva balíčky karet z povedené in-game hříčky gwint, doplněné o návod a žetony. Úkoly v samotné hře prý budou pro levely 30 a výše, půjdou ale hrát souběžně s příběhem základní hry, takže pokud jste ještě nějakou neuvěřitelnou shodou náhod trojku nedohráli, nemusíte spěchat. Kromě několika obrázků byl zveřejněn také krátký teaser, který pozorným hráčům původní hry leccos prozradí.

Napněte uši

Ze strany Ubisoftu panuje vzhledem k blížícímu se vydání AC Syndicate až podezřelé ticho, jedné novinky jsme se ale přece jenom dočkali – hudbu pro chystaný titul má na starosti Austin Wintory, který platí za jednoho z nejtalentovanějších mladých skladatelů. V životopise se může chlubit tvorbou soundtracků pro tituly jako Banner Saga, Journey či Sunset, částečně se podílel také na The Order: 1886. Jak zní jeho tvorba si můžete poslechnout v přiloženém videu, oproti předchozím dílům by určitě mělo jít o příjemnou změnu.

King of the Drop

EA postupně představují jednotlivé režimy v chystaném Star Wars Battlefront a v uplynulém týdnů se pozornost upřela na Drop Zone. V tomto režimu se dva týmy o maximálním počtu osmi hráčů utkají o kontrolu nad pěticí zásobovacích kapslí, postupně vypouštěných odkudsi shůry. Vítězství lze dosáhnout buď obsazením všech pěti míst dopadu, případně kontrolováním většiny z nich při vypršení desetiminutového limitu. Díky tomu by tak hratelnost měla být především o rychlé akci a týmové spolupráci. Prostředkem proti kempujícím hráčům by kromě jiného mělo být i letecké bombardování, které zasáhne dlouho se nepohybující postavy.

Star Wars Battlefront
Star Wars Battlefront

Pouštní síla

Total War: Attila se již brzy dočká dalšího DLC, které přidá nové národy i herní mechanismy. Přídavek Empires of Sand se soustředí na trojici pouštních království, o kterých pravděpodobně většina hráčů v životě neslyšela, klasicky ale přinesou nové jednotky i způsoby hraní. Mnohem větší důraz bude nově kladen na náboženství, protože vaše volba ovlivní možnosti výstavby, vyjednávání i cíle kampaně. DLC vychází v úterý patnáctého září, cena byla stanovena na necelých sedm euro.

Podobné články

Komentáře