Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Týdenní přehled: Zpožděný Geralt a neúspěch Call of Duty

Herní průmysl pracuje v rychlém tempu a každý den přináší zajímavé novinky či překvapivé zvraty. Náš týdenní přehled nejzajímavějších událostí je tady od toho, aby vám už nikdy neunikly podstatné informace z herního světa.

Čekání na Geralta

Tragická zpráva zasáhla počátkem týdne hráčskou komunitu. Ne, nikdo naštěstí neumřel, opětovné odložení data vydání pro třetího Zaklínače ale zkazilo den nejednomu natěšenému fanouškovi. CD Projekt RED se v otevřeném dopisu omluvil za zbrklost při oznamování hry, podle vývojářů ale jich dílo zkrátka není v takovém technickém stavu, aby mohlo vyjít na konci února, jak bylo plánováno. Nově by měl Zaklínač 3: Divoký hon vyjít 19. května 2015.

Zaklínač 3: Divoký hon
Zaklínač 3: Divoký hon

Zimní slevy jsou za rohem

Naše peněženky se ještě nevzpamatovaly ze série podzimních slevových akcí a už se na nás chystá další vlna děsivě levných her. Tradiční Winter Sale na Steamu sice ještě nebyl oficiálně oznámen, služba PayPal ale nezklamala a už po několikáté neúmyslně prozradila datum chystané akce. Slevové šílenství by mělo vypuknout ve čtvrtek 18. prosince.

Dean Hall má své studio

Bývalý zaměstnanec Bohemia Interactive Dean Hall, který se proslavil stvořením módu DayZ pro Armu 2, dodržel své plány. Opustil totiž Českou Republiku a na rodném Novém Zélandu založil nové vývojářské studio, nazvané RocketWerkz. DayZ tak přenechal Bohemia Interactive a sám se prý bude soustředit na vývoj další survival hry.

Twitter Deana Halla
Twitter Deana Halla

Prodeje CoD klesají

Zajímavá čísla ohledně nového Call of Duty přišla z amerického trhu. Prodeje Advanced Warfare totiž oproti loňskému dílu klesly o závratných 27 procent. Do výpočtů nebyla zahrnuta digitální distribuce, takže konečné číslo bude o něco nižší, i tak ale v Activisionu nemůžou zrovna zářit spokojeností. Na druhou stranu je nutno podoktnout, že i přes tento pokles bylo Advanced Warfare v USA nejlépe prodávanou hrou tohoto roku.

Povedený trailer na Elite: Dangerous

Nových her už koncem prosince mnoho nevychází, pár zajímavých kousků by se ale přeci jen našlo. Jedním z nich je čtvrtý přírůstek do slavné vesmírné akce Elite, který vychází již příští týden a nedávno se dočkal povedeného launch traileru.

Podobné články

Komentáře