Stiskněte enter pro zobrazení výsledků nebo esc pro zavření.

Uncharted 2: Among Thieves

Nejlepší hra roku? Ne, tvrdí recenze, nejlepší hra všech dob! Tímto hodnocením opravdu se nemůže pyšnit mnoho her, a ještě méně jej dostalo od tolika nezávislých (rozuměj nezaplacených) recenzentů, jako právě Uncharted 2: Among Thieves. Pokud byla jednička skvělá, dvojka je prý přímo božská.

Hra, která prostě exceluje ve všech ohledech a není jí co vytknout. Fantastická zábava, fantastická hratelnost, fantastická grafika – fantastický titul. Uncharted 2: Among Thieves

Přestože bylo na recenze Uncharted 2: Among Thieves uvaleno embargo, ještě před oficiálním vydáním se začaly objevovat hodnocení na nejvýznamnějších herních serverech. A bez výjimky se držely na maximální úrovni – tedy, jedna výjimka tu byla – magazín PSM3 udělil hodnocení 21/20, a to hovoří za vše­… A kdo si Uncharted 2: Among Thieves zahrál, potvrdí, že jsou hodnocení naprosto zasloužená.

Hra vás opět postaví do role dobrodruha Nathana Drakea, který se tentokrát vydává po stopě dávného pokladu Marca Póla a opět není sám, kdo o něj usiluje. Příběh je klasikou žánru, jejíž koncepce se nemění už od dob Indiana Jonese, ovšem jeho podání je na hru nevídané – Uncharted 2: Among Thieves překonává výpravou mnoho takzvaných trháků z produkce Hollywoodu. Úvod v podobě flashbacků, vysvětlujících události, které předcházeli vašemu současnému stavu (zkrvavené zkroucenina na podlaze havarovaného vlaku), vás nenásilně vpraví do kolotoče událostí, jež nedají vydechnout do poslední vteřiny hry.

Tudíž – výprava: skvělá.

V tomto se hra stane návykovou. Tedy pokud si hráč vůbec všimne, že už hru ovládá on. Grafika Uncharted 2: Among Thieves je naprosto fenomenální, není možné rozpoznat rozdíl mezi předtočenou scénou a scénou renderovanou v reálném čase během hraní. A věřte, že povislá čelist, s níž vás hra přilepí před vaši fullHD televizi, vám zůstane v průběhu celého hraní. Naopak, takzvaný wow efekt ještě časem sílí, protože Drake se často dostane do složitých situací, které vyžadují radikální řešení – jako třeba skok do kotle pod vodopádem.

Grafika: skvělá.

Avšak Uncharted 2: Among Thieves není jen o grafice, to nejlepší na něm je …všechno. Tady zkrátka nelze vypíchnout jeden či více bodů, ve kterých hra exceluje – je totiž skvělá naprosto ve všem. Jediný zápor, na němž se recenzenti shodují, je, že i Uncharted 2: Among Thieves má konec. Sice se k němu doberete nejdříve po 15 hodinách, ovšem čas nikdy neutíkal tak rychle jako při královské zábavě u této hry. Naštěstí se dá herní doba pořádně prodloužit procházením všemožných skrýší, luštěním doplňkových záhad a podobně. Přestože je Uncharted 2: Among Thieves poměrně přímočarou hrou (ostatně jinak by ani nebylo možné něco tak neuvěřitelně propracovaného realizovat), velice umně to maskuje, a pokud nejste naprostý šťoural, ani si to neuvědomíte. Hra vám totiž nic nevnucuje, je jen na vás, jestli si budete užívat stealth prvky a likvidovat nepřátele potichoučku zezadu, nebo se do každého boje vrhnete po hlavě – v obou případech máte navíc na výběr mezi kontaktním a nekontaktním bojem.

Takže hratelnost: pro změnu skvělá.

Celým příběhem Drake proplouvá s notnou dávkou špičkového humoru, vtípky dokonce najdete i v jeho deníku. Ten je po čase hraní velmi rozsáhlý a při řešení mnoha hádanek se neobejdete bez jeho prolistování. Avšak o to větší bude osobní uspokojení, které vám rozlousknutí problému přinese.

Drake se tentokrát totiž má opravdu před kým předvádět, neboť hrou prochází hned se dvěma sličnými průvodkyněmi – stará známá novinářa Elena má teď konkurenci v podobě drsné lovkyně pokladů Chloe. Na své si tudíž přijdou i fanoušci milostných propletenců.

Uncharted 2: Among Thieves navíc geniálně graduje, mnohokrát překvapí dějovým zvratem a v samém závěru hladina adrenalinu u hráče atakuje mezní hodnoty. Tento pocit navíc přetrvává ještě hodně dlouho po dohrání a postupně přechází v myšlenku, že tohle prostě musíte zažít ještě jednou. Zábava: skvělá.

Zkrátka a dobře, Uncharted 2: Among Thieves je naprosto fenomenální hra a ujít si ji nechte pouze v případě, že trpíte alergií na zábavu!

 

Témata článku

Podobné články

Komentáře